Ваші улюблені українські пісні, вірші та інші твори ?

297 сообщений в этой теме

Опубликовано:

На долині туман+ На долині туман,На долині туман упав.Мак червоний в росі,Мак червоний в росі скупав.По стежині дівча,По стежині дівча ішло.Тепле літо в очах,Тепле літо в очах цвіло.На долині туман,На долині туман упав.Білі ніжки в росі,Білі ніжки в росі скупав.Понад гору дівча,Понад гору дівча ішло,Мак червоний в село,Мак червоний в село несло.За дівчам тим і я,За дівчам тим і я ступав,Бо в долині туман,Бо в долині туман розтав...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Гілля гуси... гілля гуси гілля гусигілля гуси до водипосватали люди дівку плаче козак молодийне плач не плач козаченько не плач,серце,не журисьяк я сяду на посазі прийди,серце,подивисьой не піду ,дівчинонько,на твій посаг дивитиськраще піду в сине морев бистру річку топитисьне топися ,козаченьку,не топися ,молодий,кажуть люди,сама знающо ти мене не любив
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

бесподобно!
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Місяць на небі+ Місяць на небі, зіроньки сяють,Тихо по морю човен пливе.В човні дівчина пісню співає,А козак чує, серденько мре.В човні дівчина пісню співає,А козак чує, серденько мре. Пісня та мила, пісня та люба,Все про кохання, все про любов,Як ми любились та й розійшлися,Тепер зійшлися навіки знов.Як ми любились та й розійшлися,Тепер зійшлися навіки знов. Ой очі, очі, очі дівочі,Темні, як нічка, ясні, як день.Ви ж мені, очі, вік вкоротили,Де ж ви навчились зводить людей?Ви ж мені, очі, вік вкоротили,Де ж ви навчились зводить людей?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Ніч яка місячна Ніч яка місячна, зоряна, ясная,Видно, хоч голки збирай;Вийди, коханая, працею зморена,Хоч на хвилиночку в гай!Вийди, коханая, працею зморена,Хоч на хвилиночку в гай!Сядем укупочці тут під калиною,І над панами я пан!Глянь, моя рибонько, — срібною хвилеюСтелеться в полі туман.Глянь, моя рибонько, — срібною хвилеюСтелеться в полі туман.Став ніби чарівний, промінням всипаний,*Чи загадався, чи спить?Ген на стрункій та високій осочиніЛистя пестливо тремтить.Ген на стрункій та високій осочиніЛистя пестливо тремтить.Небо глибоке засіяне зорями,Що то за божа красаЗірки он миготять попід тополями —Так одбиває роса.Зірки он миготять попід тополями —Так одбиває роса.Ти не лякайся, що свої ніженькиВмочиш в холодну росу,Я ж тебе, вірная, аж до хатинонькиСам на руках однесу.Я ж тебе, вірная, аж до хатинонькиСам на руках однесу.Ти не лякайся, що змерзнеш, лебедонько,Тепло — ні вітру, ні хмар,Я тебе пригорну до свого серденька,А воно палке, як жар.Я тебе пригорну до свого серденька,А воно палке, як жар. [+sign]Я перестану любить тебя лишь тогда, когда слепой художник, утратив талант, нарисует на лазурных небесах звук падения серебряного лепестка салатовой розы на хрустальный пол замка, которого нет..[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Гуцулка Ксеня :) Слова народніТемна нічка гори вкрила,Полонину всю залила,А в ній постать сніжно-біла, —Гуцул Ксеню в ній пізнав.Він дивився в очі сині,Тихо спершись на соснині,І слова палкі любовіВін до неї промовляв:— Гуцулко Ксеню,Я тобі на трембітіЛиш одній в цілім світіРозкажу про любов.Душа страждає,Звук трембіти лунає,А що серце кохає,Бо гаряче, мов жар.Вже пройшло гаряче літо,Гуцул іншу любив скрито,А гуцулку чорнобривуВін в останню ніч прощав.В Черемоші фали хвилі,Сумували очі сині,Тільки вітер на сосниніСумно пісню вигравав:— Гуцулко Ксеню,Я тобі на трембітіЛиш одній в цілім світіРозкажу про свій жаль.Душа страждає,Звук трембіти лунає,А що серце кохає,Бо гаряче, мов жар.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Кедь ми прийшла карта+ Кедь ми прийшла карта нароковац,Став я свого неня дошіковац:"Неню ж ти мій, неню, вчинь ми таку волю - Йди за мене слу- жить на ту войну". Кедь ми прийшла карта нароковац,Став я музиченьків дошіковац:"Гей ви, музиченьки, заграйте ми чардаш,Най я си погулям в тот молодий час.Гей ви, музиченьки, заграйте ми чардаш,Най я си погулям в тот остатній раз".Стали музиченьки чардаш грати,Стали ми ся сльози з очей ляти.Ніхто не заплаче, ні отец, ні матка, Лем за мном заплачут три дівчатка. А єдна заплаче, бо я її брат,А друга заплаче, бо я її сват,А третя заплаче, бо плакати мусить, Бо вона від мене перштінь носить.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

"Пливе кача" - завше плачу, коли співаю+ Пливе кача по Тисині,Ой, пливе кача по Тисині.Мамко моя, не лай мені.Мамко моя, не лай мені.Залаєш ми в злу годину,Ой, залаєш ми в злу годину.Сам не знаю, де погину. Погину я в чужім краю,Погину я в чужім краю.Хто ж ми буде брати яму?Виберут ми чужі люде,Ой виберут ми чужі люде,Ци не жаль ти, мамко, буде?Ой, ци не жаль ти, мамко, буде?Ой як мені, синку, не жаль?Як же мені, синку, не жаль?Ти ж на моїм серцю лежав. Пливе кача по Тисині,Ой, пливе кача по Тисині.Мамко моя, не лай мені.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Ось ще один, найулюбленіший. МІЖ ІНШИМКоли я буду навіть сивою,і життя моє піде мрякою,а для тебе буду красивою,а для когось, може, й ніякою.А для когось лихою, впертою,ще для когось відьмою, коброю.А між іншим, якщо відверто,то була я дурною і доброю.Безборонною, несинхронноюні з теоріями, ні з практиками.і боліла в мене іроніявсіма ліктиками й галактиками.І не знало міщанське кодло,коли я захлиналась лихом,що душа між люди виходилазабинтована білим сміхом.І в житті, як на полі мінному,я просила в цьому сторіччіхоч би той магазинний мінімум:— Люди, будьте взаємно ввічливі! —і якби на те моя воля,написала б я скрізь курсивами:— Так багато на світі горя,люди, будьте взаємно красивими![+sign]Существует пятьдесят способов сказать "да", пятьсот способов сказать "нет", но только один способ это написать. (Б. Шоу)Бабу-Ягу со стороны брать не будем. Воспитаем в своем коллективе. ("Карнавальная ночь")[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Лина Костенко..Поэма "Маруся Чурай"-это просто нет слов..+ Песни Владимира Ивасюка.Проза Загребельный.У него бесподоюный литературный язык..
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Сама познаходжу і викладу :) [+sign]Моя ёлочка желанийВ каждой хорошенькой девушке, В каждой застенчивой лапушке Могут быть где-то упрятаны ...лядские гены прабабушки!!![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Казка І.Франка "Лис Микита". ....[+sign]Ничего не будет завтра.[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Марічка+ В’ється, наче стрічка, неспокійна річка,Тулиться близенько до підніжжя гір;А на тому боці — там живе Марічка,В хаті, що сховалась у зелений бір.Як із хати вийде, на порозі стане,Аж блищить красою широчінь ріки,А як усміхнеться, ще й з-під лоба гляне:«Хоч скачи у воду!» — кажуть парубки.Не питайте, хлопці, чом я одинокийБерегом так пізно мовчазний хожу?Там на тому боці загубив я спокій,А туди дороги я не нахожу.Та нехай сміється неспокійна річка,Все одно на той бік я путі знайду.Чуєш, чи не чуєш, чарівна Марічко?Я до твого серця кладку прокладу.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Чоpнiї бpови Чоpнiї бpови, каpiї очi,Темнi, як нiчка, яснi, як день!Ой, очi, очi, очi дiвочi,Де ж ви навчились зводить людей?Вас i немає, а ви мов тута,Свiтите в душу як двi зоpi.Чи в вас улита якась отpута,Чи, може, спpавдi ви знахаpi?Чоpнiї бpови - стpiчки шовковi,Все б тiльки вами я любувавсь.Каpiї очi, очi дiвочi,Все б тiльки я дивився на вас.Чоpнiї бpови, каpiї очi!Стpашно дивитись пiдчас на вас:Не будеш спати нi вдень, нi вночi,Все будеш думать, очi, пpо вас.Не будеш спати нi вдень, нi вночi,Все будеш думать, очi, пpо вас.[+sign]Я перестану любить тебя лишь тогда, когда слепой художник, утратив талант, нарисует на лазурных небесах звук падения серебряного лепестка салатовой розы на хрустальный пол замка, которого нет..[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ой, а це якою мовою? ...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Дуже люблю цю пісню, причому у виконанні будь-кого вона звучить мило )
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Да, спасибо. Кроме произведений Л.Украинки еще очень нравится "Тени забытых предков".
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Пісень поки фатить:-) Переходжу на вірші+ хоча настійливо радила б прослухати пісні, а не тільки прочитати:-)) Всі є на ютьюб, до речіКоли до губ твоїх лишається півподиху,Коли до губ твоїх лишається півкроку –Зіниці твої виткані із подиву,В очах у тебе синьо і широко.Щось шепчеш зачаровано і тихо ти,Той шепіт мою тишу синьо крає,І забуваю я, що вмію дихати,І що ходити вмію, забуваю.А чорний птах повік твоїх здіймаєтьсяІ впевненість мою кудись відмає.Неступленим півкроку залишається,Півподиху у горлі застрягає.Зіниці твої виткані із подиву,В очах у тебе синьо і широко,Але до губ твоїх лишається півподиху,До губ твоїх лишається півкроку.Але до губ твоїх лишається півподиху,До губ твоїх лишається півкроку.Теж Чубай:-)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ми її колись у джазовій обробці фігачили - ото був фан!:-))()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ум..як гарно... )
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Проводжала мати сина у солдати Проводжала мати сина у солдати, Проводжала мати сина у солдати, Молоду дічину в поле жито жатиЖала вона, жала, жала вижинала,Жала вона, жала, жала вижинала,А до сходу сонця тополею сталаПрийшов син до хати, став матІр питати,Прийшов син до хати, став матІр питати:Де моя дружина, чом не йде стрічати?Не питайся сыну де твоя дружина,Не питайся сыну де твоя дружина,Бери сокироньку - рубай тополину.В перший раз ударив, вона похилилась,В перший раз ударив, вона похилилась Другий раз ударив - вона попросилась:Не рубай, коцзаче, цюю тополину!Не рубай, коцзаче, цюю тополину...Подивись - у листті спить твоя дитина.... Поки писала - обридалася.... Але, звичайно, не читати треба, а слухати... [+sign]Моя ёлочка желанийВ каждой хорошенькой девушке, В каждой застенчивой лапушке Могут быть где-то упрятаны ...лядские гены прабабушки!!![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

діалект, по-моєму, лемківський()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Бере за душу ось ця пісня http://www.youtube.com/watch?v=HyglVUGhNQo
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Є в коханні і будні, і свята (Василь Симоненко) Є в коханні і будні, і свята,Є у ньому і радість, і жаль,Бо не можна життя заховатиЗа рожевих ілюзій вуаль.І з тобою було б нам гірко,Обіймав би нас часто сум,І, бувало б, темніла зіркаУ тумані тривожних дум.Але певен, що жодного разуУ вагання і сумнівів часДріб’язкові хмарки образиНе закрили б сонце від нас.Бо тебе і мене б судилаНе образа, не гнів — любов.В душі щедро вона б світила,Оновляла їх знов і знов.У мою б увірвалася мову,Щоб сказати в тривожну мить:— Ненаглядна, злюща, чудова,Я без тебе не можу жить!..
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ах-ахочки, так трепітно)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах