Ваші улюблені українські пісні, вірші та інші твори ?

297 сообщений в этой теме

Опубликовано:

Ваші улюблені українські пісні, вірші та інші твори ? На створення цієї теми мене наштовхнула темка невідомого автора ;-) про милозвучність українських слів.. (соррі, за частковий плагіат )) Я раптом згадала мій улюблений ще з часів загальноосвітньої школи вірш "Лебеді материнства" (нижче приведу його), який я , ще школяркою, натхненно читала для атора, що прийшов до нас на урок позакласного читання ... . (правда це мені тоді здавалося, що натхненно. А зараз розумію, що протараторила його від страху, як з кулемета))))І раптом мені подумалось - а скільки українських пісень, які також торкали душу знала моя бабуся, знає моя мама, яка дуже любила ( і любить)) співати з друзями... "Рідна мати моя", "Там у вишневому садку", "Реве та стогне Дніпр широкий" ...... Багато забулось, а ще більше забудеться коли наших рідних не стане.... (((( А все ж таки так інколи хочеться згадати їх всіх, і пережити ще і ще раз ту бурю почуттів, які вони викликали, коли ми слухали їх в дитинстві...... Будь ласка, поділіться своїми спогадами про украінські вірші, пісні, інші твори, які залишили в вашій душі слід . По можливості, приведіть їх текст тут повністю, -- маю намір таким чином поповнити свій "культурний запас" та зберегти цю тему для себе .......
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Туман яром, туман долиною (українська народна пісня) українська народна пісняТУМАН ЯРОМ, ТУМАН ДОЛИНОЮТуман яром, туман долиною, (Двічі)За туманом нічого не видно. (Двічі)Тільки видно дуба зеленого, (Двічі)Під тим дубом криниця стояла. (Двічі)Там дівчина воду набирала, (Двічі)Та впустила золоте відерце. (Двічі)Заболіло в дівчиноньки серце: (Двічі)— А хто ж моє відерце дістане, (Двічі)Той зі мною на рушничок стане. (Двічі)Обізвався козак молоденький: (Двічі)— Ой я твоє відерце дістану, (Двічі)І з тобою на рушничок стану. (Двічі)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Там у вишневому садку... (українська народна пісня) Ой у вишневому садкуТам соловейко щебетавДодому я просилася |А ти мене все не пускав. | (2)"Ти милий мій, а я твоя.Пусти мене, зійшла зоря.Проснеться матінка моя, |Буде питать, де була я." | (2)А ти їй дай такий отвіт:"Яка прекрасна майська ніч.Весна іде, красу несе, |І тій красі радіє все." | (2)"Доню моя, не в тому річ.Де ти блукала цілу ніч?Чому розплетена коса, |А на очах блистить сльоза?" | (2)"Коса моя розплетена -Її подруги розплели.А на очах блистить сльоза, |Бо з милим я прощалася. | (2)Мамо моя, ти вже стара,А я щаслива, молода.Я жити хочу, я люблю. |Мамо, не лай доню свою." | (2)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

я піду в далекі гори, на широкі полонини, і попрошу вітру зворів... всё реву................................
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

навіть не чула такої пісні...... напишіть її тут, будь ласка!
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

пишу; Можете навіть послухати у виконанні Квітки Цісик. Невмерущі відчуття)) зараз пориюся в інеті. знайду. Я піду в далекі гори, на широкі полониниІ попрошу вітру зворів, аби він не спав до днини.Щоб летів на вільних крилах на кичери і в дібровиІ дізнавсь, де моя мила – карі очі, чорні брови.Приспів:Мила моя, люба моя, світе ясен цвіт.Я несу в очах до тебе весь блакитний світ.Я несу любов-зажуру, мрію молоду,І цвітуть сади для мене, як до тебе йду.А як вітер з полонини прилетіти не захоче,Все одно знайду дівчину – чорні брови, карі очі.Перейду я бистрі ріки, і бескиди, і дібровиІ шляхи мені покажуть карі очі, чорні брови.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

вот ссылка исполнения: http://www.youtube.com/watch?v=PQfZqnkwXNM
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Найулюбленіша - "Чом ти не прийшов" "Я піду в далекі гори... " - теж тащюся. Ще любила дуже Пономарьова "Моя ти зіронька небесная" - пам"таю, як кожен Новий рік співали її, виходячи гуляти на вулицю з подружкою. Є ще пісня... мама навчила ще в дитинстві "Проводжала мати сина у солдати" - капець як розриває на шматки.Ще є одна з улюлнених "Три дороги йши від хати" - дуже красива, складна, мелодійна. Моя сестра, коли вступала до музичної школи мала заспівати якусь пісню... Так ми з нею вночи її, вже полягавши в ліжка, вчили: я співала, вона повторювала. Вступила - всі були в захваті від виконання і від пісні. Після про скрипаля - теж одна з улюблених. Дуже люблю, як її виконує моя подружка з Тернопільщини. "В саду гуляла, квіти збирала" - цю пісню ми з мамою співали ще в моєму дитинстві. Зараз ще згадаю, буду доповнювати твою тему. :)Пи.Си. Маю навіть свій особистий вірш українською. Коханому написала. Але писати тут не хо :) [+sign]Моя ёлочка желанийВ каждой хорошенькой девушке, В каждой застенчивой лапушке Могут быть где-то упрятаны ...лядские гены прабабушки!!![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

не знаю, посильную ли лепту вношу) нашла по поиску ещё вот что: http://likar.info/forum/readall291449.html
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

З творів - одне з улюблених: http://jolly-rogers.narod.ru/ebooks/ukrainoznavstvo.html(Краще читати з жерела - тут важко, сприймається як "МНОГАБУКВ")[+sign]Моя ёлочка желанийВ каждой хорошенькой девушке, В каждой застенчивой лапушке Могут быть где-то упрятаны ...лядские гены прабабушки!!![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Не знаю чья, похоже народная песня Помню в исполнении мамы :)Не ламай калину коло хати,Бо вона заплаче, наче мати -і впадуть на трави на шовковіСерця сльози колискові. Не ламай калину, не ламай калину, Бо вона в житті єдина. Не ламай калину, не ламай калину - Краще їй онуків принеси.Не стріляй у птаха на світанні -Може, він - любов твоя остання.Може, то кохання білий лебідь,Що крізь ніч летів до тебе. Не стріляй у птаха, не губи ти крила - Твоє щастя прилетіло. Не стріляй у птаха, не стріляй у птаха - Краще з ним у небо полети. Не рубай тополю, не ламай калину - Світлу мрію журавлину. Збережи назавжди, збережи назавжди, Ти на все життя їх збережи.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Боже, яка краса!!!..... Я під величезним враженням як від самої пісні та голосу Квітки, так і від неймовірних видів Карпатських гір з відеоряду ....... Дуже вам дякую за ссилку! Ви мені "зробили" сьогодняшній вечір ! Пішла вивчати її пісні далі.....
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

как раз под моё настроение. супер!))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Напишеш ці пісні тут сама, чи мені це зробити? ;-) Про скрипаля теж дуже люблю! Інші навіть не чула ... соромно. Дякую тобі за особисті спогади!...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Черемшина. ЧЕРЕМШИНАЗнов зозулі голос чути в лісі,Ластівки гніздечко звили в стрісі.А вівчар жене отару плаєм,Тьохнув пісню соловей за гаємПриспів:Всюди буйно квітне черемшинаМов до шлюбу вбралася калина.Вівчара в садочку,В тихому куточку,Жде дівчина, жде.Йшла вона в садок повз осокори,Задивилась на високі гори,Де з беріз спадають чисті роси,Цвіт калини приколола в коси.Приспів.Вже за обрій сонечко сідає.З полонини їй вівчар співає:— Я прийду до тебе, як отаруЗ водопою зажену в кошару.Приспів.Ось і вечір, вівці біля бродуЗ Черемоша п’ють холодну воду,У садочку вівчара стрічаєДівчинонька, що його кохає.Приспів.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Чарiвна скрипка ( Сіла птаха білокрила на тополю...) муз.: Ігор Поклад, сл.: Юрій Рибчинський/Чарiвна скрипкаСіла птаха білокрила на тополю,Сіло сонце понад вечір за поля.Покохала, покохала я до болюМолодого, молодого скрипаля.Покохала, зачарована струноюЗаблукала та мелодія в гаю.В гай зелений журавлиною весноюЯ понесла своє серце скрипалю.Йшла до нього, наче місячна царівна,Йшла до нього, як до березня весна.І не знала, що та музика чарівнаНе для мене, а для іншої луна.Сіла птаха білокрила на тополю,Сіло сонце понад вечір за поля.Покохала, покохала я до болюМолодого, молодого скрипаля.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

пісня Україночка, виконує Оксана Білозір, слова Андрій Демиденко Дуже мені подобається ))) : Не одні хани у полон мене брали,Били-вбивали, на чужину гнали,Били-вбивали, на чужину гнали.А я не скорилася, із сльози відродилася,Українкою ж я народилася.Приспів:Кажуть люди я сама, наче квіточка,Що пливуть мої слова, як та річечка,Що душа моя співає, мов сопілочка.А я просто українка, україночка,А я просто українка, україночка.А я не скорилася, із сльози відродилася,Українкою ж я народилася.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Леся Укрaiнка "A я буду крiзь сльози смiятись, серед лиха спiвати пiснi, без надii таки сподiватись... жити хочу! Геть думи сумнi!"
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

"Місяць" Могилевской, Ніч яка місячна, Гуцулка Ксеня [+sign]Я перестану любить тебя лишь тогда, когда слепой художник, утратив талант, нарисует на лазурных небесах звук падения серебряного лепестка салатовой розы на хрустальный пол замка, которого нет..[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

це "Три поради" (Не рубай тополю) Слова: Юрій РибчинськийМузика: Ігор Шамо
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ой, "Місяць" дуже ніжна пісня! напишете текст самі? )
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

пісня "Стожари" Найбільше подобається як її виконував Назарій Яремчук:http://www.youtube.com/watch?v=cFhXqzy59DUБув зорепадІ зелен сад,І ми були у парі.У тім садуБез тебе йду,Коли горять стожари.Приспів:Гей, ви, стожари,Мені насняться ваші чари,Так хочу стрітиКохання наяву.Так чом, стожари,Ви знов заходите за хмари,Коли я з вамиІ мрію, і живу.Як маків цвітВ полях горить, -Так зорі квітнуть ясно.Впаде зоряІ вмить згора, -Моя любов не згасне.ПриспівЗірки горять,А де ж зоря,Що долею озветься?Я кличу зновСвою любов,Вона навік є серці.Приспів
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ой, люблю-люблю эту песню!!) спасибище, напомнили!
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Ліна Костенко * * *Цей ліс живий. У нього добрі очі.Шумлять вітри у нього в голові.Старезні пні, кошлаті поторочі,літопис тиші пишуть у траві.Дубовий Нестор дивиться крізь пальціна білі вальси радісних беріз.І сонний гриб в смарагдовій куфайцідощу напився і за день підріс.Багряне сонце сутінню лісноюу просвіт хмар показує кіно,і десь на пні під сивою сосноюведмеді забивають доміно.Малі озерця блискають незлісно,колише хмара втомлені громи.Поїдемо поговорити з лісом,а вже тоді я можу і з людьми.* * * Страшні слова, коли вони мовчать,коли вони зненацька причаїлись,коли не знаєш, з чого їх почать,бо всі слова були уже чиїмись.Хтось ними плакав, мучивсь, болів,із них почав і ними ж і завершив.Людей мільярди і мільярди слів,а ти їх маєш вимовити вперше!Все повторялось: і краса, й потворність.Усе було: асфальти й спориші.Поезія - це завжди неповторність,якийсь безсмертний дотик до душі.[+sign]Существует пятьдесят способов сказать "да", пятьсот способов сказать "нет", но только один способ это написать. (Б. Шоу)Бабу-Ягу со стороны брать не будем. Воспитаем в своем коллективе. ("Карнавальная ночь")[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

тоже нравится) вот слова: Місяць по небу ходить, пісню свою заводитьЗорі за ним свівають голосні.Місяць мене питає - Знаю я, чи не знаюЯк ти мене кохаєш у вісні?Я кажу - ні, не знаю я,Не знаю.Доля моя - кохаю я,Кохаю.Місяць по небу ходить, пісню свою заводитьЗорі за ним свівають, співаю й я.Як я тебе чекала,Тихо вночі страждала.Чом ти пішов не знала,Не знала.Я кажу - ні, не знаю я,Не знаю.Доля моя - кохаю я,Кохаю.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах