Ваші улюблені українські пісні, вірші та інші твори ?

297 сообщений в этой теме

Опубликовано:

Спасибо за тему! Недавно снова читала "Хіба ревуть воли, як ясла повні" и снова - море удовольствия. Хочу перечитать Ольга Кобилянська "Земля" помню что очень понравилась
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

а еще нравится "Як тебе не любити, Києве мій!"
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Дякую за тему, чудова пісня, але здається там "бринить сльоза"
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

слышала эту песню в исполнении бабулек в селе, пели "брьонить сльоза" :)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

дуже дякую автору за створення темки!) у мене дитинство і юність тісно пов"язані з піснею "Лелеча доля", дакуючи вам, щойно знайшла її "вконтакті" і переслухала) це в свій час була ніби візитівка нашого класу, ми дуже часто співали її на різних заходах, а потім - на випускному, і наші батьки плакали..)а з українських письменників - Костенко поза конкуренцією, а ще дуже люблю Олену Телігу, багато чого з Максима Рильського. з прози - все Олеся Гончара. але найдужче пам"ятаю розкішний вірш, який ми читали на літературному вечорі, присвяченому Вінграновському. найобразливіше - я не пам"ятаю, чий це вірш, у Вінграновського я такого не зустрічала, "гугл" теж нічого не видає. а сам вірш - ось:...І тільки твій слід на сріблястій пороші,відтиснутий синьою тінню слідок, і серцю так легко від теплої ношінешумних, мов падання снігу, думок, -вони олягають покровом хвилястимзашерхле, заходжене серце моє,і чую - під тонко похрустливим настомраптово весінній струмок заграє.І серце пульсує, як брунька бринлива,в примаренім мною квітневим теплі,і навстіж розкрилося небо, і зливакраплинами грати іде по землі, -вони, мов іскристі, дзвенючі серіжки,на біло-рожевому вітті берізледь-ледь повисять, похитаються трішкиі скотяться бренькотом струнним униз.І стане весна...І запахнув весноюцей перший, іще боязкий снігопад.Ти - поруч...Ти - поруч...Ми входимо вдвох із тобоюВ напоєний мжичкою музики сад.Співзвуччя колишуться, сплівшись, як трави,мелодія в"ється, як світла тропа,по ній в білосніжні простори уявиповільно й вгамовано серце вступа.я бачу крізь тиху, мов шепіт, порошунаш день, нашу путь, нашу віру, наш крок.Схиляюсь і ніжно в долонях підношутвій вибраний з теплого снігу слідок.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

а ще - ТІК "Для мами" - слухали?)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

помню, из школьной программы впечатлил Захар Беркут - прям как кино смотрела, когда читала. и Коцюбинский, конечно, мастер. надо бы перечесть на досуге![+sign]Мужчина – это то, что женщина о нем думает и как его воспринимаетЕсли что-то можно изменить, надо менять. Если нельзя, то надо это принять и жить дальше.Хорошее делает нас сильнее, плохое - может сделать мудрым.[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

яка гарна тема, дуже люблю В. Стуса:Сосна із ночі випливла, мов щогла,грудей торкнулась, як вода – веслаі уст – слова. І спогади знесла,мов сонну хвилю. І подушка змокла.Сосна із ночі випливла, мов щогла,і посвітилась болем далина.Кругом – вона, геть доокруж – вона,та тільки терням поросла дорога.Сосна росте із ночі. Роєм птицьблагословенна свінула Софія,і галактичний Київ бронзовієу мерехтінні найдорожчих лиць.Сосна пливе із ночі і росте,мов полохке вітрило всечекання.А ти уже – по той бік, ти – за гранню,де видиво гойдається хистке.Там – Україна. За межею. Там.Лівіше серця. З горя молодогососна спливає ніччю, ніби щогла,а Бог шепоче спрагло: Аз воздам!ще вірш:Зворохобилися айстриприосіннім сонцелетом,проминальною порою,падолистом деручким.Бозна-звідки ждати ранку.Може, зазимок раптовий,може, дощ, а, може, вітер,стій – немов на чолопку.Кружеляє понад нимивечір, крила розкриливши,впав на горлицю із небастонасторчений коршак.Скоро ходором заходитьщирим злотом кута брамалісу, залісу, узліссяі настане благовість.Але квітам досить миті,досить долі, досить часу,досить їм життя і смерті –всього Бог їм дав сповна.Тож під листя кругопадомв урочистості вечірніймріють сині-сині айстрибез радіння і журби і ще:Душа ласкава, наче озеро,і трохи синім віддає.Тут, поміж Туровом і Мозирем,тепер призволення моє.Горить налитий сонцем оболокі день до берега припав.А біля мене білим соболемтремтить коханої рукав.Мені була ти голубинею,що розкрилила два крила.І мужем, хлопчиком, дитиноюмене до неба вознесла.і ще :Аллея - довга і пороня, старанно вгорнута у ніч...Коли я один-однісінький серед зелених снігів Приуралля.....і ще, і ще...почитайте, буде час
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

... ...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

... ...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

а ще дуже люблю, так зване, українське поетичне кіно, "Білий птах з чорною ознакою", "Вавілон ХХ" дуже рекомендую))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Ще дуже люблю Г. Тютюнника: "Климко", "Вогник далеко в степу", " Степова казка" - ці твори, найсильніше враження дитинства.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Л. Українка:"Уста говорять: він навіки згинув, а серце каже- ні, він не покинув." и далее по тексту.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

... ...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Кайдашева сім`я супер твір
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Вірш "Гарбузова рідня". Просто обожаю.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

так)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

оооо,i моя)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

А мне еще нравится "ОЙ ГОРЕ ТІЙ ЧАЙЦІ, ЧАЄЧЦІ НЕБОЗІ" Ой горе тій чайці,Чаєчці небозі,Що вивела чаєнятокПри битій дорозі.Що вивела чаєнятокПри битій дорозі.Ой ішли чумаки,Весело співали,І чаєчку ізігнали,Чаєнят забрали.І чаєчку ізігнали,Чаєнят забрали.А чаєчка в’ється,Об дорогу б’ється,К сирій землі припадає.Чумаків благаєК сирій землі припадає.Чумаків благає:«Ой ви, чумаченьки,Ви ще молоденькі,Верніть моїх чаєняток,Вони ще маленькі!Верніть моїх чаєняток,Вони ще маленькі!»«Ой чаєчко наша,Неправдонька ваша —Поварили чаєняток,Добра була каша!Поварили чаєняток,Добра була каша!»«Бодай ви, чумаки,Щастя не діждали,Що ви моїх дрібних дітокІз гнізда забрали!Що ви моїх дрібних дітокІз гнізда забрали!Бодай ви, чумаки,На Дін не сходили,Що ви моїх дрібних дітокВ каші поварили!Що ви моїх дрібних дітокВ каші поварили!»
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

И еще "Плаче захмарене небо" Слушаем здесь http://www.youtube.com/watch?v=igekSPgME0wПлаче захмарене небо,В роздумах клени сумні,Нам зустрічатись не треба,Стиха ти мовив мені.П-вСловом мене не пораниш,Вірність свою збережу,Хоч ти мене покидаєш,Знай, що тебе я люблю.Хай на полях громовиця,Я не скорюся в журбі,Часто мені будуть сниться,Очі твої голубі.П-в.Словом мене не пораниш,Вірність свою збережу,Хоч ти мене покидаєш,Знай, що тебе я люблю.Більше побачень не буде,Різні нам ляжуть шляхи,Серце моє не полюбитьБільше нікого в житті.П-в.Словом мене не пораниш,Вірність свою збережу,Хоч ти мене покидаєш,Знай, що тебе я люблю.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

А ми з тобою - нерозлийкава. Тому й барвумен до нас ласкава. Тобі розчинну, мені в зернятках. І неодмінно - в одне горнятко... Р.Скиба
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Дуже гарно!!!! хоч і сумно.... ((
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

перша пісня в житті мого молодшого сина - "Ой під вишнею, під черешнею". 4 роки не співав, поки не почув від мене і бабусі цю пісню. моя бабуся багато співала на вірші Шевченка
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Мені ось ця пісня подобається http://www.youtube.com/watch?v=aOoc6g50BNk&feature=related Коли вперше її почула - чомусь не змогла сліз стримати...[+sign]Наша елка желаний http://gelanie.com/elka.php?id=66c4ff1c9a94945872ffe8d35b515e0fКатя и Аленушка (21.05.03)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

какая жуть... прочла...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах