ЧК - Шевченковский суд уже вынес меры пресечения 9 невиновным

135 сообщений в этой теме

Опубликовано:

ЧК - Шевченковский суд уже вынес меры пресечения 6-ти из 9 невиновных "УСІ ХТО ПРИХОДИВ У НЕДІЛЮ НА БАНКОВУ - ПОДИВИТИСЯ ЩО ТАМ ВІДБУВАЄТЬСЯ, АБО ЗНЯТИ ВІДЕО ЩОБ МИ ВСІ ЙОГО ТУТ ПОДИВИЛИСЯ - МОГЛИ Б БУТИ НА МІСЦІ ЦИХ ЗАТРИМАНИХ."http://www.day.kiev.ua/uk/article/podrobici/pershi-zhertvi-specoperaciyi (є фото)---23-річний Микола Лазаревський, вчиться на архітектора-дизайнера. Юрій Болотов — екс-директор «Океану Ельзи», батько двох дітей. 32-річний Олександр Остащенко — інженер, батько маленької донечки. 31-річний Сергій Нужненко з міста Кіровограда. Валерій Гарагуц — відомий дніпропетровський журналіст і громадський діяч, засновник дніпропетровської газети «ЛИЦА». Між собою ці люди не знайомі. Але є дещо, що їх об’єднує. Кожен із них 1 грудня прийшов на Майдан, випадково потрапив на Банківську — в епіцентр сутички між «Беркутом» і радикально налаштованими протестувальниками, — і нині всі вони перебувають в лікарні та під арештом. Їм інкримінують статтю 294 Кримінального кодексу України, частину першу — «Масові заворушення». Сьогодні у Шевченківському райсуді (вул. Смирнова-Ласточкіна,10) відбувся суд, на якому визначили запобіжні заходи для затриманих. Загалом, за словами адвокатів затриманих, їм хотіли інкримінувати саме організацію масових заворушень. Але згодом вирішили — що вони все-таки учасники. В Інтернеті є відео, де чітко видно, як «Беркут» нещадно б’є Олександра Остащенка, і є відео, де б’ють Миколу Лазаревського, а вони не чинять спротиву.«Я ХОТІЛА ДО НЬОГО ДОТОРКНУТИСЯ, АЛЕ ЙОГО ВІДРАЗУ ВІД МЕНЕ ВІДШТОВХНУЛИ І ПОВЕЛИ»Напередодні суду ми приїхали у Міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги, де у відділі токсикології утримують всю п’ятірку затриманих. У темних брудних коридорах немає навіть стільців. Родичі і друзі потерпілих ходять порожніми коридорами, стоять, обпершись на облущені стіни, чи сидять просто на підлозі. Дехто з них тут уже цілу добу — не спав, не їв. За цей час жодному з них не дозволили побачитись чи поговорити із затриманими рідними. В коридорі тихо. Біля металевих дверей, що ведуть у спецпалату, яку родичі встигли охрестити «лікарняною тюрмою», стоять двоє правоохоронців. Ще кілька — всередині, за дверима. Певне, чатують, щоб жорстоко побиті люди, з поламаними руками, забитими головами раптово не втекли. Питають, хто ми і чому прийшли. Через кілька хвилин у коридор підтягується ще один правоохоронець із гумовим кийком на поясі. За металевими дверима працюють слідчі та адвокати, працюють багато годин поспіль. У кожного, хто стоїть в коридорі, своя історія про те, як вони шукали свого чоловіка, хлопця, сина... Як обдзвонювали лікарні та райвідділи, всіх знайомих і друзів, як переглядали десятки відео в Інтернеті з надією побачити, що сталося з хлопцями і куди вони зникли, як верталися на Банкову — шукали, питали, плакали. Зв’язок з потерпілими перервався о 16.00. Подзвонити рідним вони змогли аж після 22.00. Весь цей час було невідомо, де вони і що з ними.ЯНА СТЕПАНОВА — НАРЕЧЕНА 23-РІЧНОГО МИКОЛИ ЛАЗАРЕВСЬКОГО, ЯКИЙ БУВ ЖОРСТОКО ПОБИТИЙ «БЕРКУТОМ» ЦІЄЇ НЕДІЛІ НА БАНКОВІЙ. ДІВЧИНА ПЛАЧЕ, РОЗПОВІДАЮЧИ, ЩО ЙОМУ ІНКРИМІНУЮТЬ ОРГАНІЗАЦІЮ МАСОВИХ ЗАВОРУШЕНЬ, ТА ПОКАЗУЄ ВІДЕО, НА ЯКОМУ ВИДНО, ЯК ХЛОПЦЯ НЕЩАДНО ЛУПЦЮЮТЬ БІЙЦІ«Саша мені подзвонив о 22.11 вже з лікарні, з чужого мобільного. Весь цей час із ним був відсутній зв’язок. Сказав буквально кілька слів, бо не міг довше говорити. Я одразу знайшла номер лікарні, і мені підтвердили, що він справді тут. Потім Саша мені подзвонив о 5.52 ранку з телефона адвоката. До цього ніхто мені нічого не повідомляв. Я ледь не збожеволіла. Мене до нього не пускають, дзвонити заборонено. Я написала записку, але її теж повернули мені, бо заборонено», — розповідає Марина Остащенко, дружина затриманого Олександра Остащенка. Жінка змогла побачити чоловіка лише раз, і то випадково, — коли його вели на процедури. Він був у наручниках і в оточенні конвою. Підійти до нього не дозволили. У Сашка струс мозку, зламано два пальці на руці, гематоми, ушкоджена грудна клітка... «Я хотіла до нього доторкнутися, але його відразу від мене відштовхнули і повели», — говорить Марина.Тут же, поруч із Мариною, стоїть Олег Карін — друг Сашка, з яким вони разом були на Банковій. Однак Олегові вдалося втекти від «Беркуту», а от Сашкові... «Ми зустрілися на Майдані і пішли на Банкову. Гуляти. Людей було сила-силенна. Ми не брали участі ні в чому, тільки дивилися. Бачили, як організована група людей з кийками запасається камінням: одні виламують його з бруківки, інші підбігають і беруть, а треті кидають і закликають інших людей робити так само. Ми стояли осторонь. Потім зі сторони «Беркуту» полетіли шумові гранати, вибухові пакети та пішов сльозогінний газ. Кілька разів ми з Сашком «піймали» газ, що аж плакали. Там був скверик невеликий і ми туди сховалися — з нього все видно, але газ не доходить і ми на безпечній відстані. Ми не були у зоні небезпеки і не були на барикадах. Ми були десь в метрах 80-100 від «Беркуту». Море було провокаторів у масках, вони скупчувалися і заохочували людей нападати на «Беркут» і міліцію. Потім почалися ці вибухи, і натовп порідів. І тут «Беркут» починає штурм, весь натовп починає бігти, і я бачу, що Сашу відтісняють, він лишається у скверику. В 16.52 він мене набирає і каже, що стоїть у скверику і дивиться в спину «Беркуту». «Нас не чіпають», — говорить він мені. Після того зв’язок із Сашком зник. Я ходив у цей скверик, але Саші там вже не було. Я пішов до помічника Порошенка і сказав, що тут людина пропала, дав усі дані, вони обіцяли допомогти. Я пішов до «Беркуту», вийшов якийсь полковник і сказав: «У нас взагалі немає цивільних людей». Я ходив туди-сюди, спілкувався зі всіма. Ще раз підходив до спецпідрозділу, питав, чи не затримували тут цивільних. Пішов у Печерський райвідділ на Московській, 30. Вони відповіли, що з Майдану в них нікого взагалі не було...», — розповідає Олег.МАРИНА ОСТАЩЕНКО — ДРУЖИНА ОДНОГО ІЗ ЗАТРИМАНИХ ТА ПОБИТИХ БІЙЦЯМИ ХЛОПЦІВ ОЛЕКСАНДРА ОСТАЩЕНКА — РОЗПОВІДАЄ, ЩО З ЧАСУ, КОЛИ ВОСТАННЄ ГОВОРИЛА З ЧОЛОВІКОМ В НЕДІЛЮ, І ДО СУДУ НЕ МАЛА МОЖЛИВОСТІ ПОГОВОРИТИ З НИМ. НЕ ДОЗВОЛИЛИ ЇЙ НАВІТЬ ПЕРЕДАТИ КОРОТКУ ЗАПИСКУ ЧОЛОВІКОВІ...Потерпілих доставили у лікарню в 20.20 — так записано у реєстратурі. До того вони кілька годин пролежали донизу обличчям на асфальті. «Цікаво, що слідчі хотіли цю часову відстань скоротити, але адвокати зафіксували все раніше», — додає Олег.«КОЛИ МИ СЮДИ ПРИЙШЛИ, ПЕРЕД НАМИ ЗАЧИНИЛИ ДВЕРІ Й НІЧОГО НЕ СКАЗАЛИ»«Я пішла на роботу, а Коля пішов на Майдан. Ми домовилися зустрітися після 16.00. Я подзвонила йому ще раз, коли почула, що на Банковій заворушення. Він був там, сказав, що просто дивиться. Потім сказав, що вони вже звідти пішли, бо почалися якісь жорсткі заворушення. Останній раз я з ним говорила о 16.25. Після того я вийшла на Майдан, дзвонила йому весь час, але він просто не брав слухавку. Я подумала, що, може, він загубив телефон. Тоді я почала обдзвонювати всіх знайомих, але безрезультатно. Мама моя в цей час обдзвонювала всі райвідділи, лікарні, але інформації не було. Колин брат із друзями ходили ще ввечері на Банкову шукати його, ходили до «Беркуту», але там нічого не знали. І десь о 22 годині він зателефонував і сказав, що в лікарні. Ми відразу приїхали сюди, — розповідає Яна Степанова, наречена 23-річного Миколи Лазаревського, одного із побитих і затриманих на Банковій в неділю. — Коли ми сюди прийшли, перед нами зачинили двері і нічого не сказали. Потім лікар повідомив, що в Колі струс мозку, може, поламані ребра, але ще точно нічого не відомо».«А ПОТІМ «БЕРКУТ» ІЗ НИМИ ФОТОГРАФУВАВСЯ, ЯК МИСЛИВЦІ З ТВАРИНАМИ. СТАВИЛИ НА НИХ НОГИ, ПОЗУВАЛИ...»Згодом в лікарню приїхали адвокати, але їх не пускали до потерпілих, хоча ще з 20.20 там вже працювали слідчі. Ще до появи адвокатів, люди в цивільному взяли понятими бездомних людей. «Ми записали на відео одного з цих понятих, де він за п’ять гривень розповідає, що не знає, під чим підписався», — говорить Олег. Родичі розповідають, що адвокатів почали пускали лише о 4-й годині ранку.ОДИН З ПОСТРАЖДАЛИХ«Нашого адвоката штовхнули від дверей. Почали зачиняти двері, адвокат встиг поставити ногу — і двері зачинили разом із нею, прищемили її. Приїхав депутат від ВО «Свобода» Ігор Янків, його теж не пускали, і він півтори години теж стояв під дверима», — говорить Яна.Весь цей час родичі передивлялися в Інтернеті відео. І зрештою побачили те, на якому «Беркут» жорстоко б’є їхніх рідних. «Ми випадково знайшли в Інтернеті відео, де видно, як Сашка б’ють, і навіть видно обличчя цього спецназівця. Потім знайшли ще одне відео, де видно, як біжить «Беркут», а Саша піднімає руки і стоїть. Його зразу ж повалили на землю. Є навіть відео, де спецназівець підходить, штовхає ногою Сашу, перевіряючи, чи він ще живий...», — говорить Олег.«Я побачила відео, на якому чітко видно, як б’ють Колю (плаче). Він не рухався, лежав на землі, намагався закриватися руками. Коли «Беркут» почав наступати, всі побігли, а він зашпортався і впав — і все. Його одразу пов’язали, потягли, почали бити. Били ногами по обличчю... А потім «Беркут» з ними фотографувався, як мисливці з тваринами (плаче). Ставили ноги на них, позували. І забрали в нього гаманець — на відео це видно. Якби там випадково не залишився журналіст, який знімав прихованою камерою, ми б ніколи не дізналися, що так може бути взагалі», — це говорить Яна Степанова.Адвокати подали вже низку клопотань, адже зафіксували чимало порушень. «Подали клопотання щодо тримання під вартою. Тому що тримання під вартою — це останній запобіжний засіб. В цьому випадку — це нісенітниця. Ми подали клопотання слідчому Козлову Роману Олександровичу про те, щоб була негайно проведена медична експертиза на факт побиття, заяву про вчинення злочину на побиття і на крадіжку мобільного телефона та окулярів», — розповідає адвокат Олександра Остащенка Олег Перетятко.Про порушення говорить і юрист-волонтер Вадим Духнич, що приїхав сюди допомагати адвокатам: «Я побачив адвокатів, які намагалися відстояти своє право бути присутнім на слідчих діях, які вчинялися. Тому що протягом трьох годин за замкненими дверима перебували слідчі, працівники правоохоронних органів, патрульна служба. Ще треба сказати про понятих. З вигляду це були люди, підняті з асфальту, п’яні, які пояснили за п’ять гривень, що їх примусили це зробити і вони не знають взагалі, що тут відбувається...»Нині до цієї справи прикута увага громадських організацій, правозахисників, активістів Євромайдану. Важливо, щоби винних — тих, хто жорстоко побив хлопців, — покарали, а самих хлопців не притягли до кримінальної відповідальності за дії, яких вони не вчиняли. Не можна, щоб в Україні став можливим сценарій, за яким покарали активістів Болотної площі в Росії... «День» також слідкуватиме за розвитком подій.Марія СЕМЕНЧЕНКО, «День», фото надані авторомРубрика: ПодробиціГазета: №222, (2013)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

де ми живемо?.... хто така людина у цій державі?.... м[+sign]Зроби сьогодні те, що маєш зробити завтра[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

А як там лікар, якому повинні робити операцію, як його стан? и[+sign]Зроби сьогодні те, що маєш зробити завтра[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

де можна слідкувати за перебігом подій? и[+sign]Зроби сьогодні те, що маєш зробити завтра[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Это просто ужасно!
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

увы, теперь это все будет продожаться с двойным ужесточением.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

країна беззаконня р[+sign]Зроби сьогодні те, що маєш зробити завтра[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

к сожалению, все разрозненно(
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

с Борисом все слава Богу, спасибо что помните вчера прооперировали. чувствует себя неплохо. подробнее можно прочесть у меня в ФБhttps://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=10201018750857115&id=1417645002[+sign]я и мои красотки - Анастасия. Екатерина и Елизавета:-)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

надо поднимать адвокатов, это ужас какой-то. Корреспондент : "Кроме того, 1 декабря МВД заявило, что зачинщиками беспорядков на Банковой являются члены организации Братство. Но, несмотря на это заявление, среди подозреваемых в суде их не оказалось. В интернете также появились фото, на которых 1 декабря на Банковой возле бульдозера замечен лидер Братства Дмитрий Корчинский. Также журналисты нашли видеозапись, на которой видно, как Беркут пропускает радикально настроенных митингующих в свои ряды, а потом пропускает обратно в толпу митингующих. Ссылки в Корре по поводу арестов и такого оперативного ( суда.ссылка1ссылка2
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Только что посмотрела этот материал по СТБ, сказать что я в шоке ничего не сказать + молодая мама с двумя детьми, одного из которых кормила грудью прямо в суде, она сказала что у нее нет денег даже на хлеб, а судили ее мужа и ему грозит до 8 лет(( они все больные и избитые, девочки ей надо помочь, как ее найти и что это за ужас!!!![+sign]жизнь станет проще, если не смотреть на прошлоеЕсли вы решили действовать — закройте двери для сомнений. Фридрих Ницше[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Коменнтарий к статье о Корчинском - от сына задержанного Никита Болотов _ 03.12.2013 18:51моего папу посдали по ложным обвинения , он пришел на банковую посмотреть митинг и его забрал беркут , вчера только узнал что он в СИЗО и сегодня его посадили на 2 месяца следствия, ему грозит от 5 до 8 , живу только с папой, больше жить негде и нечем платить за квартиру ( мне 17, учусь )помогите добится справедливостиhttp://www.pravda.com.ua/news/2013/12/3/7004662/view_comments/пысы кореспондент не читайте.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

судебный произвол в Украине (статья дублируются факты, но дополнена) + https://www.facebook.com/notes/марина-степанская/судебный-произвол-в-украине/10202003073771767судебный произвол в Украине3 декабря 2013 г. в 21:20где эти лидеры? где депутаты? где мы все?сегодня, 3 декабря в Украине происходит настоящий произвол. если одним словом, - то ... придумайте самый страшный мат или проклятье.я готовилась, пыталась сдерживаться и собирала побольше информации. 9 человек было избито и задержано после инцидента на Банковой 1 декабря. некоторым из них уже вынесли приговор. насколько мне известно, - родственники узнали о суде из интернета. суд на сегодня закончился. но завтра, судя по всем - продолжится.я хочу попытаться донести до вас простую мысль - среди избитых, задержанных и осужденных мог и может стать любой из нас или кто-то из наших близких. вот туда завтра нужно идти и брать в осаду! нужно сделать всё, чтобы отменить эти решения суда и не дать пройти другим!процитирую Victoria Guerra:"Еще по поводу задержанных на Банковой. В фабуле следствия, которую зачитывает судья при оглашении меры пресечения, говорится, что эти девять человек (называются пофамильно) и еще 350 человек специально пришли на Банковую, чтобы устроить массовые беспорядки.350 человек! Да нас там столько было всех вместе - журналистов, зевак, тех, кто пытался остановить драку. Получается, что все мы посчитаны каксоучастники.В материалах дела сказано, что у девятерых задержанных изъяты ножи, пистолеты, кастеты, дубинки, маски, каски, бронежилеты. Но при этом нет описи, что именно и у кого было изъято. Можно подумать, будто эти люди тащили за собой общую тележку с боеприпасами.Почему всем дают по 2 месяца содержания под стражей - это самая жесткая мера пресечения из имеющихся вариантов. Следователь настаивал на том, что иначе они вернутся к массовым беспорядкам и втянут в них остальных 350 соучастников. Суд счел это достаточным основанием для того, чтобы удовлетворить запрос следствия.И еще - у большинства задержанных черепно-мозговые травмы и, естественно, сотрясение мозга. Один парень постоянно теряет сознание. Такие опасные люди, которых обязательно нужно держать под стражей."какой смысл в митингах, красивых речах и вообще, в этом всём, если такое происходит прямо сейчас. у нас на глазах. да уже из-за этого нужно бороться. уже за то, чтобы такое НЕ МОГЛО происходитьсделала заметку, чтобы можно было потом найти и обновить информацию. попытаюсь собрать всю информацию, которая есть в разных местах - пока не нашла общего материала ни на одном из ресурсов. буду благодарна за ваши поправки и новые детали!я так понимаю, основной (и первый источник - это Victoria Guerra. я уже попросила её собрать всё вместе, чтобы была ясна общая картина). Пока - информация о задержанных с обновлениями на сейчас по их судьбе (за основу взяла перепост от Гафийка Гафийковна у Сони Сотник,около 15:00 - первая инфа о задержанных: Сейчас Victoria Guerra находится в Шевченковском суде, где будут избирать меру пресечения для 9-х задержанных в ходе зачистки Банковой от протестующих после попытки штурма АП. Видео этой зачистки вы все видели. (вот одно, где пристуствуют некоторые из задержжанных http://tsn.ua/politika/berkut-po-zviryachomu-biv-zatrimanih-pid-ap-na-kolina-merzota-revolyuciya-s-ka-video-323166.html) Вика выясняет, кто эти ребята, пока что известны имена и детали о 8-х. Я буду дополнять эту запись, когда узнаем об остальных. Этим людям вменяют участие в массовых беспорядках и, возможно, пришьют организацию этих беспорядков. ОБНОВЛЕНИЕ. Одному из задержанных - Юрию Болотову - избрали меру пресечения - 2 месяца под стражей. Это высшая мера пресечения была выбрана, поскольку он якобы может влиять на других свидетелей и совершил опасное преступление. Кроме того, были предъявлены доказательства - якобы изъятые каски, ножи, дубинки. Но при этом НЕ УКАЗАНО, у кого все эти вещи были изъяты. Кроме того, Юрия якобы опознал один из "беркутовцев", заявивший, что Юрий напал на одного из силовиков. ОБНОВЛЕНИЕ №2. Ярославу Притуленко тоже присудили меру пресечения в виде двух месяцев содержания под стражей. На его заседание не смогла попасть его мама, потому что попросту не знала, где оно проходит - она была на другом этаже здания суда. 1. Сергей Нужненко. По словам друга Сергея, Павла, он не является членом какой-либой организации, он работает в торговле, увлекается фотографией, у него профессиональная камера "На Банковой он просто фотографировал, ничем в милицию не бросал”. Нужненко сильно досталась от “Беркута”, у него черепно-мозговая травма, многочисленные побои. 2. Ярослав Притуленко. Его друг Николай рассказал LB.ua, что на Банковую они пришли вместе, были без масок, ни к каким политическим силам и организациям отношения не имеют. “Я студент, Ярослав работает в магазине, - говорит Николай. - Мы ни за какие политические силы не выступали, пришли потому, что были возмущены разгоном Майдана. На Банковую зашли посмотреть, что там. Я потерял Ярослава из виду. Когда пошел “Беркут”, его задержали. Первое время у него работал телефон, сказал, что его избили, но не сильно, что куда-то везут, но неизвестно, куда”. Друзья Ярослава обошли едва ли не все отделения милиции Киева, обнаружили его в Голосеевском. Поговорить с другом не дали, зато устроили допрос. Николая допрашивали 2,5 часа. UPD - Ярослав Притуленко, 21 год, безработный, 2 месяца содержания под стражей, судья Радчикова - по информации Громадского ТВ, прямое включение Дмитрия Гнапа. - ниже больше подробностей о ситуации с ним 3. Юрий Болотов. 40 лет, отец двоих детей. Как сообщил LB.ua друг Юрия, он не состоит ни в каких политических организациях, "кроме собственной семьи", а просто стоял на улице и смотрел, что происходит на Банковой. Потом, когда началась зачистка, "Беркут" начал бить всех без разбору - это видно на многочисленных видео. Друг Болотова также сообщил, что после зачистки улицы связь с ним потерялась, адвокат Юрия даже не знает, находится ли он в данный момент в здании суда. думаю, многим будет интересна информация, что Юрий — экс-директор группы «Океан Ельзи», UPD - тоже 2 месяца (по информации с включения на Громадське ТВ) 4. Александр Остащенко. 32-летний инженер-проектировщик, у него есть один ребенок. Друзья Александра рассказали LB.ua, что он также не состоит в политических организациях. У Александра сломано два пальца, сотрясение мозга и гематомы. Дни с 1 декабря он провел в спецотделении больницы скорой помощи под стражей. О нем писал его друг, в частности, о том, на каких точно видео можно найти Александра: https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152107401724391&set=a.10150091997619391.281812.740849390&type=1&theater 5. Николай Лазаровский. Архитектор, последний раз был на связи с женой Яной в воскресенье, 1 декабря, когда в 22:00 позвонил и сообщил, что находится в больнице скорой помощи. Потом связь с ним пропала, последний раз его видели на Банковой. "Беркут" бил его ногами, у него - разбита голова и сломан нос. В политических организациях не состоит. 6. Егор Превир. Тоже сильно избит "беркутовцами", у него черепно-мозговая травма, периодически теряет сознание. Его приход на Банковую - первое участие в акциях протеста. Сестра, присутствующая на суде, говорит, что при задержании у него якобы нашли бронежилет - говорит, что он тепло оделся, когда выходил из дому в воскресенье, но бронежилета у него не было. Тоже ни в каких полит.организациях не состоит. UPD - тоже 2 месяца (по информации с включения на Громадське ТВ) 7. Владислав Загородний, на суде находится его жена, Светлана, у них трое детей, которые тоже сейчас в здании суда. Его задержали на Банковой в 16:15 1 декабря, а адвокатам сообщили лишь в 3:50 2 декабря. Адвокат Владислава, Наталья Дорошенко, утверждает, что при задержании нарушили ст. 208 УПК - не сообщили в органы правозащиты. Жена говорит, что Владислав не состоит в политических организацих, пошел на Банковую как участник мирного протеста. 8. Валерий Гарагуц - журналист из Днепропетровска. Его друг Андрей говорит, что Валерий - пацифист и не принимал участия в стычках. Они приехали в Киев после разгона Майдана, поэтому 1 декабря Валерий взял с собой аптечку. Кроме этого, у него был фотоаппарат, и все - никаких ножей и газовых баллончиков. Они пошли на Банкову, когда начался разгон протестующих, Валерий, отошедший в сторону, чтобы поговорить с сыном, вернулся, чтобы оказать побитым первую медицинскую помощь. Его тоже повалили и начали избивать - били по спине кийком и целенаправленно - в пах. У него многочисленные гематомы и черепно-мозговая травма. Он говорит, что избитые люди после зачистки Банковой лежали на асфальте 3 часа. Некоторые были без сознания. Беркутовцы ФОТОГРАФИРОВАЛИСЬ, ставя ноги на головы тех, кто был без сознания. 9. Черевко Г.А. Пока что ничего больше о нем неизвестно. Если есть какая-то информация, поделитесь ею, пожалуйста! UPD - по информации Громадського ТВ - так и проходил в суде, без имени, с инициалами, родственников не предупредили, у него был адвокат от государства. вот нашла позже в комментариях - Черевко Геннадий (девятый) - можно связаться с женой, она под его именем комментит в фб https://www.facebook.com/EuroMaydan/posts/528372493925759...https://www.facebook.com/cherevko.gennadiyИНФОРМАЦИЯ ОБ АЛЕКСАНДРЕ СОЛОНЕНКО, ЗАДЕРЖАННОМ ВОЗЛЕ ПАМЯТНИКА ЛЕНИНУАлександр Солоненко - 45 лет, отец двоих детей, депутат Корецкого районного совета Ровненской области от ВО "Свобода". Во время задержания возле памятника Ленину его избили беркутовцы. Зафиксированы многочисленные гематомы и ссадины. Судья Малиновская В. постановила взять его под стражу без возможности внесения залога на два месяца (мера пресечения). Адвокат готовит апелляцию. Репортаж с подробностями этого суда: https://www.facebook.com/lb.ua/posts/612898475433493 видео о том, как нашли задержанных в больнице и ка с ними обращались и как брали бомжей в понятые http://www.youtube.com/watch?v=YGDTtYNPEUo информация о том, как проходил суд от #ЮристиЄвромайдануВ Шевченківському райсуді де зараз мають розглядати питання арешту 9 осіб, міліція спецпризначення розпочала "зачистку" суду від "зайвих осіб". На посилання на відкритість органів судової влади не реагують. Посилаються на "внутрішнє розпорядження голови суду". Журналістів і правозахисників не допускають. 9 осіб розподілили на 3-х суддів, які зараз мають розпочати свої "засідання суду". Victoria Guerra - около 19:00 У меня на груди только что рыдала мать 21-летнего Ярослава Притуленко, которая даже не попала на слушание его дела, потому что ей сказали неправильный номер кабинета и не сообщили, что сыну назначили государственного адвоката. Ярослава избил и задержал "Беркут" в воскресенье на Банковой. Мама с тех пор его не видела и не говорила с ним. Суд избрал в качестве меры пресечения 2 месяца под стражей. В перспективе по статье 294 ч.1 ему светит от 5 до 8 лет лишения свободы. "Это еще не значит, что его признают виновным, - говорила я плачущей Любви Притуленко. - Может, вообще победит революция, и его сразу освободят!"Говорила и думала: "Ага, победит, блять, революция". На Майдане тысячи людей стоят, а под Шевченковский суд, где слушают дела девяти задержанных - пришло человек 10. Может, 20. Практически все задержанные были жестоко избиты. Я поговорила с родными и друзьями восьми из девяти - никто из них не состоит ни в каких политических организациях, ранее в столкновениях с милицией не замечен. Задержали просто тех, кого смогли догнать. - Это твой подзащитный на видео закрывает лицо руками, а его метелит Беркут с двух сторон?- Ага!- А мой вот рядом лежит, в ногах.Это разговор двух адвокатов в Шевченковском суде. Я сама плачу, и не только потому, что ужасно глупо получилось с Любовью Притуленко, которая даже не смогла увидеть сына. И вообще от меня узнала, что его дело уже заслушали. Выходя на Майдан, помните. Если вдруг вас задержат - революция за вами не придет. У нас не арабская страна, где задержанных отбивают у милиции сразу же, а если не отбили - идут под суд всей толпой. Нет, у нас мирный протест, и мы не поддаемся на провокации.апдейт. У меня спрашивают про народных депутатов. В здании суда я видела Оксану Продан и еще какую-то даму из Удара. Был БЮТовский адвокат. Но они ничего особо не могли сделать, просто наблюдали за процессом, принесли задержанным еды. На заседания их не пускали, как и журналистов. Были также представители Евромайдана и люди от Лутковской.Кроме того, кто-то из Свободы (люди не помнят, кто именно) ночью после задержания помогал адвокатам пробиваться к задержанным. Также различные нардепы писали прошения о взятии на поруки отдельных задержанных, но суд к этим прошениям отнесся кисло.апдейт2. Когда будет следующий суд - пока неизвестно. Этот суд назначил меру пресечения. инофрмацию еще можна найти (я уверена, она будет дополняться) - на этом ресурсе https://www.facebook.com/EvromaidanSOS в Украине
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

судят, чтобы запугать остальных ()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

поднимаю, это даже не кошмар, у меня просто нет слов(( [+sign]жизнь станет проще, если не смотреть на прошлоеЕсли вы решили действовать — закройте двери для сомнений. Фридрих Ницше[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

ппц. в мене справа в суді з травня, ніяк неможуть закінчити розгляд, а тут і досудове за півдня закрили, і за одне засідання все вирішили. звіздец. швидкий суд однозначно провели для наведення страху на мітингувальників. щоб боялись і не насміхались над паханом і компашкою.фублін. тошнить від нашого правосуддя, від нашої "влади", від безсилля народу перед всім цим
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

+1((( ()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Я была возле суда, высказывала свой протест против произвола Беркута, но народа очень мало было... Журналисты звали киевлян на сайтах, но были только родственники, друзья, знакомые, от Свободы были ребята .... Мне жаль избитых подсудимых, их родственников... Почему народ не приходит в таких случаях? Чрезмерное проявление силы к задержанным на лицо... Почему нет поддержки от общества? Завтра изобьют ваших детей, мужей , друзей...Я в шоке от такой несправедливости.....
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Прочитала, дай Бог! м[+sign]Зроби сьогодні те, що маєш зробити завтра[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

потому что страшно, никто не хочет туда попасть...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

а где их содержат, кто знает? надо туда толпой с майдана завтра идти
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

розповсюджуйте інформацію - повірте, інет багато значить і[+sign]Зроби сьогодні те, що маєш зробити завтра[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

из комментариев ФБ + это при том что Ярослав (Притуленко) имел коммерческого адвоката, нанятого его мамой. Им сказали ожидать в другом кабинете судью а в соседнем провели суд с государственным адвокатом.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

так а где они все сейчас? эти задержанные? надо просто назначить сбор там завтра на определенное время, распространить через тот же фб, на майдане есть звук-сцена, выйти позвать всех туда и собрать там толпу.... кто-то из родственников или друзей может это организовать?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

подниму()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение