Подростки и украинская литература. Ваше мнение?

68 сообщений в этой теме

Опубликовано:

Посмотрим, у меня мелкая в силу своих особенностей, очень мало где была. Подрастет, будем анализировать)))) ()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

чувств он у нас не вызвал:) и я ее понимаю. 9 вечера, середина недели - уже не до чувств...на уроке потом они слушали муз. звучание - прониклась, даже вконтакте себе качнула на страничку :)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

моя баришня щойно попалась мені на очі. як виявилось, саме читає зараз Стельмаха у скороченому варіанті. питаю: "ну як? подобається?" відповідь:"нудота повна!"))) але тут ще й вік такий, що одразу не зрозумієш, чи справді нудота, чи на все, що пропонується дорослими і шкільною програмою, іде таке протестне несприйняття. хоча читати любить. цієї осені навіть умовила тата поїхати на Львівський форум книговидавців (сумістити приємне - давно обіцяну поїздку до Львова - з корисним) для зустрічі із Джеремі Стронгом (нас організатори його поїздки обіцяли познайомити :)), щоправда, температура 40 зіпсувала усі плани, страждань було - не передати. а коли цієї весни побувала в гостях у Нестайка, вони попили чаю і їй було підписано книжку - захвату і щастю не було меж.а з іншого боку - щодо програмної літератури. Пушкін в житті нашої дитини займає набагато менше місця, аніж це було у нашому дитинстві. радянські мультики за мотивами творчості їй не сподобались, діафільми для неї - рудимент, читала всього і багато, але класик російської літератури, попри всі намагання нашої бабушки, пройшов повз дитину. шкільну програму у вигляді "Руслана і Людмили" освоїли, на тому поки що і стоїмо. так от, минулого місяця щось готуємо на кухні з чоловіком, про щось говоримо і починаємо одне одному цитувати "чего тебе надобно, старче?" і далі за текстом діалог старого і рибки. на горизонті з*являється дитина і дивиться на нас, як на недоумків. ми її питаємо, чи вона хоч, бідоська, знає, з якого твору всі ці цитати. нас було зміряно поглядом, від якого ми мали би негайно провалитися мінімум під землю, а ще краще - спопелитися: "Звісно, знаю! - Ну, і хто це написав? - Як хто? Хемінгуей!!! Старий і море!!!" Завіса:) потім вона довго не могла зрозуміти, чого батьки ржуть, акі коні.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Какая прелесть!))) Мне так нравится у подростков эта безапелляционная уверенность , особенно когда чушь несут)))).()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Ні, ну логічно ж:)) + Старий є, море теж є, і навіть риба виловлена є:)) Кмітлива дитина:)) Я колись писала, здається, як дев*ятикласник відповів на запитання про те, що виробляє текстильна промисловість:) Відповідь була вбивча: "Тексти":)) А що? Вуглевидобувна промисловість видобуває вугілля, харчова - харчі, хімічна - різні хімікати, а текстильна чим відрізняється?:)) Або ж пригадаймо ще анекдот про те, що у Києві - Києвенерго, у Москві - Мосенерго, а у Херсоні теж електроенергія є:)) Дитина продовжила логічний ланцюг: старий (старче) - невод - море - риба = "Старий і море":) Радійте, ерудоване дитя знає, хто це написав:)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Дочь вообще не может читать украинских авторов, я не заставляю. Зачем? Да, а вообще, читает много, но больше взрослые книги. Советую забить! Насильно мил не будешь) (-) [+sign]www.malasha11.livejournal.com (строительство, дизайн интерьеров, декор)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

можу тільки власним досвідом поділитися, а саме "що робили на курсі історії зар.літ. в інституті" (ага, було й таке!)По-перше, книжки ковталися одна за одною, бо часу обмаль. Навчилася читати "скорочені перекази", оперувати критикою і передмовамиПо-друге, ретельно виписувала що могла у "Читацький щоденник". По-третє, треба шарити в історії, як місцевій, так і світовій, тоді легше зрозуміти мотиви героїв. На творах дуже виграшним був хід "Тьотя Мотя з твору А. письменника А. схожа на пані Арбузову з твору Б. письменника Б. у наступних штуках:... і не схожа ось у таких:... " Для цього якраз читацький щоденник дуже і дуже ставав у пригоді. Ще твір дозволялося розбавляти всяким "Мені здається, що показаний автором сюжет дуже перегукується із сьогоднішніми реаліями", "Нам є чому повчитися у головного героя, наприклад...", "Опис Парижа показує нам всю марноту і гнітющисть думок головного героя у наступних образах..." - але не всі вчителі готові таке вільнодумство пропускати.[+sign]Ни в коем случае не предавайся нескончаемой скорби над своим грехом. Барахтанье в дерьме -- не лучший способ очищения.(О. Хаксли, "О дивный, новый мир")Перш ніж писати гнівний коментар, зробіть 10 присідань або 5 пресів[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Ой, мамки, вы что забыли как сами школьниками были? Никто не любил укр.лит. Скукотища дикая. Ну прочитали и хорошо. Многие вообще ничего не читают. А вы хотите чтоб еще и понравилось. Не тот возраст и не та литература.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

предложить ей написать правду: что ей скучно и неинтересно, а так же обосновать свое мнение+ я так писала о "Кайдашевой семье"- что, мол, не посмеялась, прочитав, а как грязи наелась. что не понравилась туева куча клише и т.д. поставили мне мои 12 баллов. за то, что таки читала и за собственное мнение[+sign]"женщина...всегда она..." (с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Ну моей и русская не нра и зарубежная тоже(( ()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Нам летом давали список и мы все читали (+) даже когда я наскоком спрашивала, получала ответ , "мама я прочитал, нам говорили еще месяц назад" С сочинениями тоже все более менее 10.Читали и скучные и нет. включая русские, хотя русский у нас факультативный. В моем случае, скорее были бы претензии к ребенку или смирение с оценкой. Все остальное отговорки ребенка или семьи.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Тамбов и укр литература и Украина и укр (+) литература несколько разные понятия, не?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Чем укр. литературата сложнее укр укр. подросткам (+) в вашем понимании? Я пока не вижу, скорее наоборот русская сложнее..
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

:))) это просто крылатая фраза:) (+) http://livespeak.academic.ru/43/%D0%90%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BE%D0%B3%D0%B8%D1%87%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D1%81%D0%BB%D1%83%D1%87%D0%B0%D0%B9_%D0%B1%D1%8B%D0%BB__%D0%B2_%D0%A2%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%B2%D0%B5%3A_%D0%BF%D0%BE%D0%BF_%D0%B2%D0%BB%D0%B5%D0%B7_%D0%BD%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%BD%D1%8E,_%D1%82%D1%80%D0%B8%D0%B6%D0%B4%D1%8B_%D1%87%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%BA%D0%BD%D1%83%D0%BB_%D0%B8_%D0%BF%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%B5%D0%BB[+sign]ex-Goth[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

какая там смачность! Я Вас умоляю! Ничего не навязывать. Думаю, сами дорастут. Рано или поздно. Им сложно читать все эти красивости, размышления и т.д. Им нужно ДЕЙСТВИЕ! Современная литература - как кино - из действий видишь характеры, а не наоборот. Так что... Не знаю. Я уже переживаю спокойно "хрестоматийный вариант". Но! Пытаться подсовывать то, что Вам хочется. Так как часто "идет" что-то такое, на что я и подумать не могла. Например, для меня Сервантес в школе был... Короче, даже сейчас не могу себя заставить. А ребенку "пошло", даже не "пошло"! "Поперло"! Так что пробуйте:)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

Для нас это отдельная проблема. Стихов задают много, бред такой, что язык сломать можно [+sign]Если вы нашли женщину своей мечты, с остальными мечтами можете распрощаться!)Учительница проверяла сочинения и плакала: теперь она знала, как провести лето, но годы уже не те..................)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

А разве кто-то говорил, что дети не читают? У автора ребенок прочел, то что задали, также и моя дочь она прочла все по списку+ Проблема в том, что детям очень значимые произведения не интересны. Образы героев их не волнуют и не трогают. Именно то здесь и обсуждается, почему хорошая книга. проверенная временем, оставляет ребенка равнодушным?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение