ликбез (просветите, по-поводу украинского языка)

9 сообщений в этой теме

Опубликовано:

ликбез (просветите, по-поводу украинского языка) был даже такой стишок на запоминание ( забыла сам стих)))), после каких букв в укр. мови пишется И, а после каких І ( с крапкою). можно без стишка))) буду благодарна за подсказку.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Де ти з"іси цю чашу жиру Правило дев"ятки. [+sign]ex Олюня.I will survive! [-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

правило девятки подробно+ http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%BE_%D0%B4%D0%B5%D0%B2%27%D1%8F%D1%82%D0%BA%D0%B8а сама фраза годится для иностранных слов.http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BD%D0%B5%D0%BC%D0%BE%D0%BD%D1%96%D0%BA%D0%B0_(%D0%BC%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B0%D0%B2%D1%81%D1%82%D0%B2%D0%BE)[+sign]Каждый день жизнь начинается заново[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

о, девушки. спасибо. а стишок, все таки был класный-эх, жалею, что тогда не записала, очень-очень простой, но прямо-таки гениальный, настолько легко можно было сразу запомнить после каких букв либо то, либо это)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

так, підождИть, тоді цИкаво цИкаво? (це я правило намагаюсь втИлити в життя), щось не вдається((( а тодИ як писати, "після двох мІсяцИв???" але ж користуюсь: після д, т, з, с, ц, ж, ч, ш, р пиши И що робити з цікаво? втілити? місяців????
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Это касается только иностранных слов. Например, принтер, а не прінтер, сигнал,а не сігнал.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

дякую, ага зрозуміло. а можна ще запитати, як написати: "Если вы не хотите прививать ребенка..." "Якщо ви не бажаєте "прищеплювати"??? что ли? нема такого слова, тільки "робити щеплення"? о, мама міа, чому я народилась в Харкові у часи СРСР? поганому танцору і ...мешають, але ж вчителька української була така, що щеплення проти любові до укр. мови було зроблено на довгі роки...((( то ж і не вчила
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

я свой коммент написала, чтобы подчеркнуть - фраза о чаше применяется только для "запозичених" слов() [+sign]Каждый день жизнь начинается заново[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

так це вже правила перекладу... перекладати потрібно з перекладацькими трансформаціями, оо! (тримайте мене, бо зараз понесеться)якщо немає слова, але є граматична конструкція, то потрібно використовувати її:"Якщо ви не бажаєте робити щеплення своїй дитині"[+sign]Людина має право нічого не робити, але жити цікавіше їй від цього не стане (c) Harold[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах