Питання до філологів і знавців(укр мова:)

11 сообщений в этой теме

Опубликовано:

Питання до філологів і знавців(укр мова:) Дівчата, а скажіть, будь ласка, правильно по ступеням порівняння прислівників1.Наприклад, тепло:----тепліше - більш тепло (вищий ступінь проста та складена форми))----найтепліше - найбільш тепло (найвищий ступінь проста та складена форми)2. А для гарно:краще (вищий ступінь проста)найкраще (найвищий ступінь проста)Складену форму для гарно можна чи все ж таки так не говоримо:більш гарно???найбільш гарно???Дитина задала питання - я вважаю, що так не можна - більш гарно, найбільш гарно...Що скажете? (нічого з правил я не нагугліла, на жаль)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

я б сказала: "гарніший-найгарніший"
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

не філолог не вживаєтьсягарно-краще-найкраще[+sign]я - котигоричний іздєвєнєц[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

мені здається тому не вживається що ступені порівняння до гарно утворюються від зовсім іншого словане філолог[+sign]я - котигоричний іздєвєнєц[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

гарно-краще-найкраще - це 100% (є правило) питання чи є складена форма:більш гарно ? та найбільш гарно ?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

це теж є в правилах - що так не можна від слів гарно, багато, мало, погано - з іншими коренями творяться ступені простої форми...питання виникла про складену форми цих слів...в Неті не знайшли інфи і в правилах не вказують(
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Природня фраза:найкраще.+ Українська мова надає перевагу простій формі.Складену форму можна утворити так:надзвичайно гарно,занадто гарно(використовують не лише слово "більш")
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Найгарніше. А складену форму використовують до прислівників утворених від звичайної форми якісного прикметника, а гарно це прислівник способу діїї Хоча я не філолог
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Суплетивні форми. Не треба гарнішого. Форми вищого ступеня порівняння деяких прикметників утворюються від інших основ (суплетивні форми): гарний - кращий, великий -більший, поганий - гірший.[+sign]— Как тебя понимать?— Понимать меня необязательно. Обязательно любить и кормить вовремя. ©[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Спасибо
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

... ...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах