Кто хотел бы пожить и поработать в Малайзии?

18 сообщений в этой теме

Опубликовано:

Кто хотел бы пожить и поработать в Малайзии? http://mandruvaky.com/yak-znayty-robotu-v-malaysii/Я прожив в Малайзії трохи більше 3-х років, і вони були одні з найкращих в моєму житті. Власне, я туди скоро повернуся. Роботу не шукав ніколи, наша Я люблю Азія давала необхідний мінімум для існування та постійних подорожей. Пізніше ми з товаришем Rajibul Hasan відкрили Clockwise Hostel in Penang, хоча він так і не став прибутковим бізнесом з точки зору власників, але приносив невеликий заробіток, якщо в ньому працювати. Зате він довгий час тримався найвищим в рейтингах на всьому острові Пенанг, і тепер я точно знаю, як відкривати найкращі хостели у світі.Особистого досвіду з пошуком роботи в Малайзії я не маю, але всі ці роки друзі навколо успішно її знаходили, вдало влаштовувались та працюють там по сьогодні. Це були як українці так і інші європейці, і оскільки малазійські роботодавці нас від ЄС не диференціюють, досвід можна вважати однаковим. Звичайно, я їх не рахував, але не менше 50-ти людей, яких я знаю особисто влаштувалися і лише один (поляк) за весь цей час не зміг.Де шукати вакансіїПошуки роботи у більшості займали від 2-х тижнів до двох місяців, частина робила це ще до приїзду, що виявилялося трохи важче, інші вже на місці. Мені більше подобається другий варіант, якщо прилетіти в Малайзію заздалегідь, як турист, провести там місяці два подорожуючи, але вже на початку другого почати цікавитись вакансіями. У цьому випадку після першого місяця проходить “шок” (позитивний) від абсолютно іншого світу, в який ви потрапляєте, і далі можна краще концентруватися на роботі. Візьміть з собою 900-1100 доларів, без урахування квитка, і цього вистарчить на перші два місяці. Вакансії в Малайзії знаходяться двома способами, на сайтах працевлаштування або сайтах безпосередньо компаній.Сайти для пошуку: jobstreet.com.my, monster.com.myЯкщо вакансій на цих сайтах немає, але вам імпонує певна компанія звідти, варто зайти на її сайт, там буває більше інформації (наприклад, завжди актуальні вакансії Mindvalley, де працює купа українців. Їх офіс в Куала-Лумпурі на фото зверху). І навіть якщо там нічого не сказано про роботу, можна написати їм листа, вкласти резюме і сказати, що дуже хочеться з ними працювати. Часто саме це і дає результат. Не чекайте на відповіді від усіх, 110 в кращому випадку. Частина компаній попросить про особисту зустріч, декому підійде скайп-інтерв’ю.Порада: Шукайте компанії, які мають статус MSC, вони більше зацікавлені в міжнародних працівниках і їм легше отримувати для них візи.Яким повинно бути резюме? Великим. Малазійці люблять багатосторінкові CV, де можна хвалитися скільки завгодно. Вказуйте всі додаткові конференції, заходи, тренінги, в яких ви приймали участь. Обов’зково майте при собі дві рекомендації від попередніх роботодавців (англійською мовою) з їх контактами. Їм будуть дзвонити або писати.МоваМова, якою потрібно готувати резюме та інші документи: англійська. З вами будуть проводити співдесіду: англійською. Мова, якою ви будете спілкуватися на роботі: англійська. Англійська – мова бізнесу в Малайзії і офіційна її мова. Ви не повинні знати жодної малайської, мандарину чи хінді.Необхідний рівень англійськоїмінімальний B2 (Vantage or upper intermediate);комфортний C1 (Effective Operational Proficiency or advanced).Якщо ваш нижчий, йдіть вчіться і не каламутьте воду.ВізаРобочу візу (employment pass) повинен забезпечити роботодавець. На візу монжа подаватися як з України, так і на місці попередньо в’їхавши як турист. Термін, на який роблять візи = термін вашого контракту (1-2 роки). Якщо компанія має статус МSC, для них процес буде простішим, хоча в інших особливих проблем теж не буває.Вартість візи: 5000 рингіт (1300 доларів). Більшість роботодавців вирахує вам цю суму із зарплати щомісячно рівними долями, деякі візьмуть витрати на себе.Які документи вам потрібно підготувати заздалегідь: перекладений, завірений та апостильований диплом (або простіше, якщо він вже англійською). Процедура виглядає приблизно так: дипломпереклад на англійську + нотаріус МінюстМЗС Посольсово України в Малайзії. Кінцева мета, щоб його англійська версія була завірена нашим посольством в Малайзії. Запитайте в них безпосередньо, чи не полегшилася ця процедура і яка вартість їх послуг (там працюють чудові люди, які відповідають на усі звернення). Також деякі інші, звичайні документи.Термін виготовлення візи: 3-4 тижні, на цей час видадуть тимчасовий дозвіл на перебування в Малайзії.Малайзія безвізова для українців на 30 днів, але 1-2 рази можна безпроблемно виїздити на тиждень і повертатися знову.Які спеціальності популярні та зарплатаНайбільше шансів влаштуватися мають спеціалісти із дипломами (та гостро бажано досвідом роботи) в галузях:Високі шанси нафта і газ; ІТ (найвижчі зарплати); викладачі, особливо по вузькопрофільних темах (для університетів); інженерія; архітектори.Нормальні шанси маркетинг, аналітика; продажі; офісні роботи.Звичайно, можливі і інші варіанти, просто я про них не знаю. Але якщо ваша спеціальність “Вчитель української мови та літератури”, мені шкода.Місячні заробітні плати: мінімальні для нерезидентів: $800 – $1100; реальні: $1100 – $1800; високі, але реальні: $1800 – $3000.Декілька моїх знайомих в галузі ІТ отримують зарплати $4000-6000.І головнеРобота та життя в МалайзіїРобота в Малайзії це не те, чим займається більшість людей в Україні, не спосіб виживання від зарплати до зарплати. В країні високий рівень життя та комфорту, який у нас часом не можна купити навіть за великі гроші. До кімнати, яку ви будете знімати за 150-300 доларів в місяць, входитимуть безкоштовні: басейни, сауни, джакузі, тенісні корти, тренажерні зали, та лаунжі на останніх поверхах з пальмами і вайфаєм.Малайзія напакована експатами зі всіх країн світу, всі вони приїхали туди поєднувати працю з активним способом життя і розвагами. Щоденні безкоштовні вечірки в басейнах на дахах багатоповерхівок за рік стануть для вас буденністю. Перельоти на сусідні острови або навіть країни на суботу-неділю або у відпустку не будуть звучати так дивно, як зараз. За такі “відпочинки” українці віддають $2000-3000 раз на два роки, а для вас вони будуть коштувати $50-150 включно із перельотами (не опечатка).Малайзія за версією більшості “експертів” та рейтингових видань країна з найкращою їжею у світі. І не треба тут сперечатися. Крім того, їжа дешева, вам не потрібно готувати власну.В Малайзії завжди сонячно і тепло.І останнє. Цікаво? спробуйте. Але якщо ви відразу, почнете писати з питаннями “де мені знайти”, “як вивезти чоловіка, дитину і кота”, “скільки я буду тратити на медицину і педікюр” я вас розчарую, скоріше за все ви не вмієте шукати, аналізувати та структуризувати інформацію, і у вас нічого не вийде. Але питайте, відповімо на усі.Успіхів.Орест Білоус, фото з басейну: Раджібул Хасан.OrestЯк знайти роботу в Малайзії і прожити там декілька щасливих років подорожуючи навколо added by Orest on August 8, 2015 View all posts by Orest
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Щось занадто гарно, аж не віриться. )Для молодого та необтяженого родиною - ідеальний варіант. Ех, "где мои 17 лет?!"[+sign]Ничто так не мешает роману, как чувство юмора у женщины или отсутствие его у мужчины. О.Уайльд[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

тоже вздохнула :) [+sign]Личка не работает. Почта: nirig ukr.net[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

читала это на ФБ реально возможно и хорошая идея...главное настроиться)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Може у 20 років воно все якось по-іншому сприймається, але читала 3 дні тому майже протилежне про Малайзію. )) Англійської в Малайзії мало де знають, принаймні прості люди не розуміють. Живуть хто як може, рибку ловлять... Можливо він переплутав Малайзію з Сінгапуром? [+sign]Виправляйте, коли щось не так. :)Несмачних пляцеків не існує! Слава Україні![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

+1 где мои 20 лет... [+sign]Я не люблю нещасних. Я щаслива.Моя свобода завжди при мені.Ліна Костенко[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

так это же индивидуально, кому-то и дома хорошо, а кому-то хоть весь мир объезди - нет счастья... [+sign]Я не люблю нещасних. Я щаслива.Моя свобода завжди при мені.Ліна Костенко[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

я слышала что Малайзия очень продвинутая и высокий уровень экономический и технологии огона английском говорят многиедруг у меня щас там один работает, пригласили из Англииочень доволен, сказал что круто как в сказке)))и зарплаты высокиеСингапур еще круче)))а я бы поехала хоть мне и не 20, почему бы не пожить где-то в другом мире)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Сингапур очень дорогой для проживания, с Малайзией не сравнить... и ЗП там другие. Климат и там, и там специфический, очень влажно и жарко, в момент липкой пленкой покрываешься. Но вообще здорово там, я бы поехала поработать/пожить.[+sign]Если реагировать на всё, что обо мне говорят – то так всю жизнь и буду метаться между пьедесталом и виселицей.Лера, Алексей (30/03/94), маленькая принцесса Софья (25/08/03) и Ленька (12/07/10)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Норм! ;-) Меня одно время тоже переманивали, правда, в Таиланд (островная часть), но тоже Азия. Так что пришлось плотно поинтересоваться этим вопросом -- да, там действительно может быть хорошо. И экология, и культурное развитие, и школы ( это вообще для меня было открытие! ) Но для себя я сделала вывод, что там понравится только тем, кого здесь не все удовлетворяет. Хотя может и не только... )) А возможно удовлетворенным подойдет тоже))) (жить имею в виду, не отдыхать). Но на тот момент я не нашла для себя мотивации поехать туда, хотя работа была бы и у меня, и у мужа. А сейчас тем более........ [+sign]ідентичність формується в ситуації протистояння. (С) mama_marka [-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

англійська мова є офіційною в Малайзії() .[+sign]"Those Who Sacrifice Liberty For Security Deserve Neither."[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Я не була в Малайзії. Можливо англійську знають у великих містах, а в селах пишуть, що ніхто не розуміє. Ще я дивилася передачу "Побег Гордона Рамзи", де він був у Малайзіі, то в тій передачі його також мало хто розумів.[+sign]Виправляйте, коли щось не так. :)Несмачних пляцеків не існує! Слава Україні![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Так працювати маркетологом або айтішніком не у селі доведеться, а у місті. [+sign]Ничто так не мешает роману, как чувство юмора у женщины или отсутствие его у мужчины. О.Уайльд[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Да, дети и устоявшийся быт, совсем не способствуют таким авантюрам. И почему в мою молодость не было таких возможностей! Малайзия - это вообще казалось чем-то из области нереального. Вроде как на Луну отправиться. )) А нынешняя молодежь как-то не ценит такого счастья. [+sign]Ничто так не мешает роману, как чувство юмора у женщины или отсутствие его у мужчины. О.Уайльд[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

зато в селах там океан и красота и лето круглый год
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Да, коллеги уехали работать в Малайзию - счастливы абсолютно :) Именно условиями для жизни довольны очень , потому что работа примерно та же, что и здесь делали
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Можливо й так. Але ті фото, що я бачила, аж ніяк не викликають бажання бігом все кинути й поїхати світ за очі. Ймовірно, що там є курортні зони, є мегаполіси, а є щось таке, що виглядає навіть гірше, ніж собі можна уявити.[+sign]Виправляйте, коли щось не так. :)Несмачних пляцеків не існує! Слава Україні![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Знаете, у моего сына было такое желание, когда мы случайно спустились к базару на жд вокзале Киева ) почти в любой стране есть такие места, но их можно за всю жизнь и не увидеть
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах