Улюблений вірш Шевченка

22 сообщения в этой теме

Опубликовано:

ми восени такі похожі Ми восени таки похожіХоч капельку на образ Божий,Звичайне, що не всі, а так,Хоч деякі.Крутий байрак,Неначе циган чорний, голий,В діброві вбитий або спить.А по долині, по роздолліІз степу перекотиполеРудим ягняточком біжитьДо річечки собі напитись.А річечка його взялаТа в Дніпр широкий понесла,А Дніпр у море, на край світаБилину море покотилоТа й кинуло на чужині.І жаль тобі її стане,Малої билини.Підеш собі зажурившисьГаєм по долині,Гай шепоче, гнуться лозиВ яру при дорозі,Думи душу осідають,І капають сльози.І хочеться сповідатись,Серце розповити,І хочеться... Боже милий!Як хочеться жити,І любити Твою правду,І весь світ обняти!Благо тобі, друже-брате,Як є в тебе хата. Благо тобі, як у хатіЄ з ким розмовляти.Хоч дитина немовляща,І воно вгадаєТвої думи веселії...Сам Бог розмовляєНепорочними устами.А тобі, мій одинокий,Мій друже єдиний,Горе тобі на чужиніТа на самотині.Хто з тобою заговорить,Привітає, гляне?..Кругом тебе простягласяТрупом бездиханнимПомарнілая пустиня,Кинутая Богом.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Ось: + Розрита могила [+sign]Читайте междy строк - там никогда не бывает опечаток.[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

У Шевченко много красивых стихов, но в детстве меня тронул тот где мать подбросила своего ребенка, ей нечем было его кормить и потом пошла к ним няней работать. Наймичка, вроде бы было название стиха. И таких было очень много стихов, хороших и добрых,но грустных. Сидела читала толстую книгу, когда маленькой была, никто не заставлял. А у Андерсена -..Девочка и спички.. очень запомнилась, так жалко было девочку, хотя там так много интересных сказок было у него и я все помню и люблю,но эта меня очень сильно расстроила тогда. Вчера зашла в книжный магазин, переплет подобной книги ужасен и очень мало в ней сказок было. А у меня была такая книга красивая и там было много-много сказок мелкими буквами.)[+sign]Я люблю патриотов , которые выступают за праведное дело и я не люблю подонков , которые пользуются искренностью патриотовhttps://www.youtube.com/watch?v=bu1HGVkQRSEhttp://zakarpattya.net.ua/News/128618-Makarevych-prezentuvav-pisniu-"Moia-stra[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

це точно про нас: і 25 років тому, як я його вчила, так було, і нині [+sign]Не хочу вас расстраивать, но у меня все хорошо)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Наймичка + IIIАж три пари на радощахКумів назбиралиТа ввечері й охрестилиІ Марком назвали.Росте Марко. Старі моїНе знають, де діти,Де посадить, де положитьІ що з ним робити.Минає рік. Росте Марко —І дійна короваУ розкоші купається.Аж ось чорноброваТа молода, білолицяПрийшла молодицяНа той хутір благодатнийУ найми проситься.«А що ж, — каже, — возьмім, Насте».«Возьмімо, Трохиме,Бо ми старі, нездужаєм,Та таки й дитина,Хоча воно вже й підросло,Та все ж таки требаКоло його піклуватись».«Та воно-то треба.Бо й я свою вже часточкуПрожив, слава Богу, —Підтоптався. Так що ж тепер,Що візьмеш, небого?За рік, чи як?»«А що дасте».«Е, ні! треба знати,Треба, дочко, лічить плату,Зароблену плату,Бо сказано: хто не лічить,То той і не має.Так отак хіба, небого? /334/Ні ти нас не знаєш,Ні ми тебе. А поживеш,Роздивишся в хаті,Та й ми тебе побачимо —Отоді й за плату,Чи так, дочко?»«Добре, дядьку». «Просимо ж у хату».Поєднались. МолодицяРада та весела,Ніби з паном повінчалась,Закупила села.І у хаті, і надворі,І коло скотини,Увечері і вдосвіта;А коло дитиниТак і пада, ніби мати;В будень і в неділюГоловоньку йому змиєЙ сорочечку білуЩо день божий надіває.Грається, співає,Робить возики, а в свято —То й з рук не спускає.Дивуються старі моїТа моляться Богу.А наймичка невсипущаЩовечір, небога,Свою долю проклинає,Тяжко-важко плаче;І ніхто того не чує,Не знає й не бачить,Опріч Марка маленького.Так воно не знає,Чого наймичка сльозамиЙого умиває.Не зна Марко, чого вонаТак його цілує —Сама не з’їсть і не доп’є,Його нагодує.Не зна Марко, як в колисціЧасом серед ночіПрокинеться, ворухнеться — /335/То вона вже скочить,І укриє, й перехрестить,Тихо заколише;Вона чує з тії хати,Як дитина дише.Вранці Марко до наймичкиРучки простягаєІ мамою невсипущуГанну величає...Не зна Марко, росте собі,Росте, виростає...[+sign]Не хочу вас расстраивать, но у меня все хорошо)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

С детства люблю "Тече вода з-під явора". А недавно перечитывала "Катерину", тронуло..+ Тече вода з-під явораЯром на долину.Пишається над водоюЧервона калина.Пишається калинонька,Явор молодіє,А кругом їх верболозиЙ лози зеленіють.Тече вода із-за гаюТа попід горою.Хлюпощуться качаточкаПомеж осокою.А качечка випливаєЗ качуром за ними,Ловить ряску, розмовляєЗ дітками своїми.Тече вода край города.Вода ставом стала.Прийшло дівча воду брати,Брало, заспівало.Вийшли з хати батько й матиВ садок погуляти,Порадитись, кого б то їмСвоїм зятем звати?7 ноября [1860С.-Петербург][+sign]Я такая нелогичная, что конь, стул, двадцать восемь[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Что то вспомнила тему на 500 постов про "ужасно-унылое" творчество Шевченко. Недавно готовилась к работе, посмотрела - фильм Заповіт так и не досняли, даже к 200 летию. Я сейчас не могу читать его поэзию - плачу...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

доречі так, було)) але бачте - все на свої місця стає) [+sign]Не хочу вас расстраивать, но у меня все хорошо)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

О роде суєтний, проклятий,. Коли ти видохнеш? Коли ми діждемося Вашингтона з новим і праведним законом? А діждемось-таки колись. [+sign]Фарш невозможно провернуть назад...У них не будет бога, кроме рока,А самое главное - их будет много!Я буду их рожать каждую неделю,мир станет таким, как мы с тобой хотели![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ой, ці 2 перші строки у мене взагалі як приказка:)) У всякого своя доляІ свій шлях широкий[+sign]keep calm and knit on[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

у мене приказка "чого ждеш, небого?" з "Катерини") () [+sign]Я такая нелогичная, что конь, стул, двадцать восемь[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

теж непогано:) [+sign]keep calm and knit on[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

я собі ту тему зберегла, періодично переглядаю, щоб гарні вірші дитині знайти, і з Шевченка теж І книжки, що там мама-марка радила, нам в нагоді стали
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Когда дочь была во втором классе, задали выучить стих Шевченко. Как раз к 9 марта.+ Долго искала то, что не рвет душу, ибо лирика Шевченко тяжеловата по эмоциям (была весна 2014 года и так событий через край негативных). Нашла вот этот и полюбила его очень с тех пор:І досі сниться: під гороюМеж вербами та над водоюБіленька хаточка. СидитьНеначе й досі сивий дідКоло хатиночки і бавитьХорошеє та кучерявеСвоє маленькеє внуча.І досі сниться, вийшла з хатиВеселая, сміючись, мати,Цілує діда і дитяАж тричі весело цілує,Прийма на руки, і годує,І спать несе. А дід сидитьІ усміхається, і стихаПромовить нишком: — Де ж те лихо?Печалі тії, вороги?І нищечком старий читає,Перехрестившись, Отче наш.Крізь верби сонечко сіяєІ тихо гасне. День погасІ все почило. Сивий в хатуЙ собі пішов опочивати.P.S. Для меня это именно те ценности, которые ценны.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Помню со школи отрывок до сих пор Якби ви знали ,панычи Не називаю її раєм,Тії хатиночки у гаїНад чистим ставом край села.Мене там мати повилаІ, повиваючи, співала,Свою нудьгу переливалаВ свою дитину... В тім гаю,У тій хатині, у раю,Я бачив пекло... Там неволя,Робота тяжкая, ніколиІ помолитись не дають.Там матір добрую мою,Ще молодую, у могилуНужда та праця положила.Там батько, плачучи з дітьми(А ми малі були і голі),Не витерпів лихої долі,Умер на панщині!.. А миРозлізлися межи людьми,Мов мишенята. Я до школи —Носити воду школярам. /223/Брати на панщину ходили,Поки лоби їм поголили!А сестри! сестри! Горе вам,Мої голубки молодії,Для кого в світі живете?Ви в наймах виросли чужії,У наймах коси побіліють,У наймах, сестри, й умрете!
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

оцей: Минають дні, минають ночі,Минає літо, шелеститьПожовкле листя, гаснуть очі,Заснули думи, серце спить,І все заснуло, і не знаю,Чи я живу, чи доживаю,Чи так по світу волочусь,Бо вже не плачу й не сміюсь…Доле, де ти! Доле, де ти?Нема ніякої,Коли доброї жаль, боже,То дай злої, злої!Не дай спати ходячому,Серцем замиратиІ гнилою колодоюПо світу валятись.А дай жити, серцем житиІ людей любити,А коли ні… то проклинатьІ світ запалити!Страшно впасти у кайдани,Умирать в неволі,А ще гірше – спати, спатиІ спати на волі,І заснути навік-віки,І сліду не кинутьНіякого, однаково,Чи жив, чи загинув!Доле, де ти, доле, де ти?Нема ніякої!Коли доброї жаль, боже,То дай злої! злої![+sign]Мир — это зеркало, и он возвращает каждому его собственное отражение. Уильям Теккерей[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Оч понравился, спасибо. [+sign]Общительная, симпатичная девушка без комплексов продаст вагон цемента.[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

мне этот нравится: Тарас ШЕВЧЕНКОПодражаніє Едуарду СовіПосаджу коло хатини На вспомин дружині І яблуньку, і грушеньку, На вспомин єдиній!Бог дасть, виростуть. Дружина Під древами тими Сяде собі в холодочку З дітками малими. А я буду груші рвати, Діткам подавати... З дружиною єдиною Тихо розмовляти: «Тойді, серце, як бралися, Сі древа садив я... Щасливий я!» — «І я, друже, З тобою щаслива!»
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Тополя
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

+ к Тополе Моя феечка сегодня на школьном конкурсе читала отрывок. Я аж прослезилась, что странно после недели дрессировок :)
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Люблю Шевченко + І золотої й дорогоїМені, щоб знали ви, не жальМоєї долі молодої;А іноді така печальОступить душу, аж заплачу.А ще до того, як побачуМалого хлопчика в селі.Мов одірвалось од гіллі,Одно-однісіньке під тиномСидить собі в старій ряднині.Мені здається, що се я,Що це ж та молодость моя.Мені здається що ніколиВоно не бачитиме волі,Святої воленьки. Що такДаремне, марне пролетятьЙого найкращії літа,Що він не знатиме, де дітисьНа сім широкім вольнім світі,І піде в найми, і колись,Щоб він не плакав, не журивсь,Щоб він де-небудь прихиливсь,То оддадуть у москалі.[+sign]"Кто не знает чужих языков, не знает ничего и о своем" (И.В. Гете)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

не люблю его поезию поэму Сон отказалась учить принципиально даже на экзамен по литературе из за слов "Господа немає", тк в то время имела другое представление о вере и произнести это не смогла бы. Да, актуально и сегодня, да, талантливо, да, знаю наизусть почти все, тк много с его произведениями "гастролировала". Но полюбить не смогла, ужасающе беспросветно. Гораздо более нравятся мне его картины. И в Каневе прекрасный музей и примузейный парк, памятник. Особенно красиво осенью.[+sign]Чем ярче горят мосты за спиной, тем светлее дорога.[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах