Еще один нассливатель

3 сообщения в этой теме

Опубликовано:

Так, якраз про його щоденники недавно стаття в "Дні" була, ті самі сумніви і роздуми. Але ще більше я була вражена, коли випадково торкнулась аналізу творчості Франка... це просто-сучасність+ ті самі роздуми, чи має бути мир за всяку ціну, чи має бути бій. Ці сумніви Франко проніс через все своє життя, будучи спочатку "гречкосієм", та потім розчарувавшись, писав що не знає, як любити той народ, занадто сентиментальний і роздертий сумнівами та розбратом, прив"язаний до тілесного, який породив так багато зрадників і запроданців. І про те, що народ, самий героїчний, не може бути без мудрого і сміливого поводиря - цьому присвячена поема "Мойсей"А ось цікавий віршик про Росію: РосіяБагно гнилеє між країв Европи,Покрите цвіллю, зеленню густою, Розсаднице недоумства й застою,-Росіє! Де лиш ти поставиш стопи,Повзе облуда, здирство, плач народу, Цвіте бездушність, наче плісень з муру,Ти тиснеш і кричиш: Даю свободу!Дреш шкуру й мовиш: Двигаю культуру.Ти не січеш, не б*єш, в Сибір *но шлеш, Лиш мов упир із серця соки ссеш, Багно твоє лиш серце й душу дусить.Лиш гадь і слизь росте й міцніє в тобі, Свобідний дух або тікати мусить, Або живцем вмирає в твоїм гробі.[+sign]Я за правду боротись готов, і за неї пролить свою кров,Та з собою самим у війні не простояти довго мені (І. Франко)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Вау, спасибо большое за Франко.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ух ты, не знала об этом стихотворении. как все точно ()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах