вибухнула енергозберігаюча лампочка

19 сообщений в этой теме

Опубликовано:

вибухнула енергозберігаюча лампочка о 6-тій ранку прокинулась від запаху паленої пластмаси, а потім почула хлопок - в коридорі над сходами вибухнула енергозберігаюча лампа. чоловік зараз у відрядженні, я була вдома сама з дітьми. до кінця не прокинувшись, кинулась прибирати всі ті дрібнесеньки скалки, що розлетілися сходами та коридором. відкрила вхідні двері, почало дути - закрила двері. все зібрала, що побачила, вимила підлогу звичайною водою, знову відкрила двері, щоб вивітрився запах пластмаси (!) і пішла досипати, попутно погодувавши дитину (ми на ГВ). А вже потім вдень до мене дійшло - з цією лампою щось не так!! у цій лампі ртуть!!! зайшла в інтернет і зрозуміла, що все зробила неправильно: рукавичок не вдягнула, спочатку прибрала, потім провітрила, підлоги милом, содою, оцтом чи марганцівкою не помила. надихалась сама, нагодувала тим молоком дитину(((( зараз, напевно, вже немає сенсу все перемивати з марганцівкою чи милом? вже півдня ходимо сходами і коридором туди-сюди??? хто в темі? заспокойте чи налякайте ще більше...розумію, що пізно пити боржомі, це по-перше.. по-друге, не така вже і велика клнцентрація, напевно, там була, лампочка ніби німецька... але ж страшно за дітей, блін...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

там не ртуть,а пары ртути,причем в очень низкой концентрации. Так что не переживайте так сильно. [+sign]Моя любовь - без дна,А доброта -как ширь морская,Чем я больше трачу,Тем становлюсьсильнее и богаче! ШекспирКак кому, а мне нравится думать!М.Жванецкий[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

п.с. світло горіло над сходами, щоб не звернути шию вночі, коли на автопілоті несешся на кухню, тьмяна така лампочка, зараза...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

а підлоги перемивати? мене мій грудничок найбільше хвилює, ми, дорослі, то таке...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

никого не тошнит? ну и хорошо) [+sign]Женщина дoлжна быть счастлива. Бoльше oна никoму ничегo не дoлжна[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

зараз я у себе всі симптоми знайду)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

груднички так запрограммированы природой на выживание - нам,взрослым, до них далеко!!! ))не переживайте вы так -все будет ок! представьте себе, что детки в Днепрдзержинске или Кривом Роге,или Желтых водах рождаются и растут в куда более экстремальных условиях, чем там,где ваша лампочка разбилась. [+sign]Моя любовь - без дна,А доброта -как ширь морская,Чем я больше трачу,Тем становлюсьсильнее и богаче! ШекспирКак кому, а мне нравится думать!М.Жванецкий[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

дякую! обійдемося, значить, без трудового подвигу.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Да, там концентрация небольшая А правда что в энергосберегающих лампочках есть ртуть? Не опасно ли это? Что делать с разбившейся лампочкой? Самым простым ответом было сказать, что да, правда ртуть там есть и это опасно. Но давайте не будем зря пугать людей. В обычном градуснике содержится до 2 г ртути, в энергосберегающих не более 2,5 мг, т.е. чуть ли не в 1000 раз меньше.Поэтому правильным будет сказать, что разбившаяся единичная лампа у потребителя дома - это не столь опасно. Если необходимо подойти к вопросу ликвидации такой "аварии" обстоятельно, то место, где разбилась лампа, нужно обрабатывать раствором перманганата калия, хлорным железом или же засыпать серой, чтобы связать ртуть. Ни серы, ни хлорного железа у людей дома обычно "не водиться", а перманганат калия – марганцовка без рецепта в аптеках уже не продается. Здорово, правда?! Единственным выходом остается собрать остатки лампы (только не пылесосом!), вынести их и хорошо проветрить помещение, лучше при помощи сквозняка, чтобы удалить пары ртути.Серьезную опасность в отношении ртути представляет огромное количество отслуживших лам. Их количество на уровне городе и тем более страны исчисляется миллионами, это уже очень опасно. Такие объемы нуждаются в специальной утилизации. Ртуть, к сожалению, имеет неприятную привычку накапливаться в организме.[+sign]Чем ярче горят мосты за спиной, тем светлее дорога.[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

конечно, обойдетесь!))) [+sign]Моя любовь - без дна,А доброта -как ширь морская,Чем я больше трачу,Тем становлюсьсильнее и богаче! ШекспирКак кому, а мне нравится думать!М.Жванецкий[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Вот и тут пишут о специальной утилизации - а кто-нибудь смог найти в Киеве пункты приема перегоревших энергосберегающих ламп? У меня пока так дома и лежат...Автору просто пожелаю, чтоб прошло без последствий и для Вас, и для ребенка.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

вот http://www.trust.ua/news/62480-kuda-sdavat-ispolzovannye-energosberegayuschie-lampochki.html[+sign]Чем ярче горят мосты за спиной, тем светлее дорога.[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

да никаких последствий не будет, их просто не может быть -главно,осколки все собрать,чтоб не наступить и не порезаться ненароком. [+sign]Моя любовь - без дна,А доброта -как ширь морская,Чем я больше трачу,Тем становлюсьсильнее и богаче! ШекспирКак кому, а мне нравится думать!М.Жванецкий[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

дважды так было, собрала осколки и фсе м
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

отже... для очистки совісті під час щоденного вологого прибирання в дитячій у старшої і нашій спальні у молодшої я таки додала до води соди та мила, як прочитала у якійсь статті))) все одно мала мити підлоги, бо поки дитині 4 місяці, а кудлате нечесане в силу обставин чау-чау трусить шерстю по всіх кутках, доводиться драїти підлоги у цих двох кімнатах, де тусить мала, щодня. у мене навіть окрема швабра для цього є, щоб не ходити за загальною на перший поверх :) потім, щоб мильно-содове добро не пропадало, помила цією водою, але вже загальною шваброю наші багатостраждальні сходи (пес встиг натрусити землі та шерсті)... ну, і поміняла губку на швабрі (давно треба було зробити, все руки не доходили), бо вичитала в інтернеті, що а-та-та користуватися реманентом, яким скалки прибирали. але самою шваброю та відром я жертвувати не стала).загалом, підійшла до ситуації, як типова параноїдальна діва)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Спасибо! Разведаю )
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

нічого страшного, в майбутньому не купуйте дешеві, а купуйте відомих світових виробників.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Найцікавіше в усій цій історії, що чоловік завжди бере найдорожчі лампи з усього асортименту, типу перестраховується((( А ця лампа взяла і вибухнула, байдуже, що недешева. Таке у нас вперше, до цього вони лише переставали світитися і все. І на старуху, як кажуть... А була би лампа російського чи китайського виробника, я би взагалі вже билася в конвульсіях)))) там, як пишуть, рідку ртуть використовують, тобто саме для них можуть бути доречні всі ці заходи із демеркуризації (для особливо нервових споживачів, напевно) З європейським виробником простіше - провітрив, прибрав скалки...а не навпаки... Тепер буду знати.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

У меня такое было,а я даже не знала что надо переживать по этому поводу. Не думала что они опасны чем-то. Я лишь переживала что осколки в ноги попадут,мы все босиком ходим.[+sign]«Изменишь одно, изменится все»Однажды рискнув......, можно остаться счастливым на всю жизнь...[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах