Взгляд в будущее

28 сообщений в этой теме

Опубликовано:

Взгляд в будущее Прочитала интервью с известным японским футурологом. Приведу некоторые цитаты:Американський фізик-теоретик і футуролог Мітіо Каку взявся популяризувати науку.У своїх бестселерах "Фізика неможливого" і "Фізика майбутнього" він описує не лише розвиток науки і її вплив на життя, але й прогнозує еру самоконтрольованих машин, управління предметами за допомогою думки і новий виток досягнень у медицині.Каку дуже впізнаваний, адже часто коментує наукові новини на ВВС, Discovery Channel.Він працює професором теоретичної фізики у міському коледжі та університеті міста Нью-Йорк, багато подорожує по світу з лекціями."Українська правда. Життя" зустрілась з ним для нетривалої бесіди під час його першого візиту до України в рамках "Публічних лекцій Фонду Віктора Пінчука", аби поговорити про вплив технологій на життя, про те, яким воно буде у найближчому майбутньому і контроль над людьми....- У мене була можливість брати інтерв’ю у більш ніж 300 найголовніших вчених, які працюють в лабораторіях і фактично створюють майбутнє. Відтак мої передбачення засновані не на фантастиці, а на отриманій інформації, тому вони справджуються.Я не фантаст. Я пишу наукову літературу і тільки про те, до чого можу доторкнутися.У майбутньому, коли я вас побачу, поруч з вами буде написана ваша біографія. Якщо ви будете говорити китайською мовою, будуть іти субтитри, я зможу читати англійською мовою те, що ви говорите. Це змінить абсолютно все.Наприклад, студенти коледжів. Коли вони складають свої випускні іспити, все, що їм потрібно буде зробити – це моргнути, і вони побачать всі відповіді. Освіта вже не буде базуватись на запам’ятовуванні....Туризм просто вибухне. Іноді люди бояться їхати закордон, бо вони не розуміють культуру і не володіють мовою. А ви зможете торгуватися з торговцями, тому що коли вони говоритимуть з вами, ви будете читати субтитри.Ви будете бачити, що робить ваш чоловік чи дружина. Якщо він пішов по покупки, ви будете бачити те, що він бачить. Ви скажете: "Ні-ні, це не купуй". Відтак ваша дружина чи чоловік завжди будуть купувати правильні речі. Це буде змінювати соціальні стосунки.У військових, наприклад, вже є спеціальний пристрій. Вдягають невеличку каску, і коли ти відкриваєш око, зразу потрапляєш онлайн. Тобто це такий інтернет на полі бою, його вже застосовували....Це буде впливати на всі сфери життя.Коли людина буде повз тебе проходити, її обличчя засвітиться. Це означатиме, що в людини є такі характеристики, які тобі потрібні, а в тобі – такі характеристики, які потрібні їй.Можливо, ця людина збирає монети або марки, і це означає, що це для вас ідеальна пара....- У нас буде більше контролю. Всі люди думають, що машини нас будуть контролювати. Ні, навпаки. Ми набагато більше будемо контролювати.Це дасть нам можливості. Якщо ти студент, то можеш закачати лекцію, яку пропустив, будь-яку інформацію, яка тобі потрібна, просто моргнувши. І це дає нам можливість, дає силу. Тому що ми можемо бачити світ через очі інших людей. ...Ми будемо жити в тому світі, де будемо буквально бачити, як живуть інші люди. Коли діти грають у відеоігри, вони бачитимуть зображення своїх друзів, людей з інших країн, з якими можна буде взаємодіяти.Ці діти розумітимуть: нам треба так жити. А тому буде більше демократії. Люди зможуть контролювати своє життя. Демократія не буде воювати з іншою демократією. Ну, подумайте про будь-яку війну.Завжди були королі, диктатори, і ніколи не було війн між демократіями, були війни між королями. В демократіях людям потрібна робота, вони не хочуть стати королем, тому їм непотрібні війни.У нас будуть війни в майбутньому, але їх буде менше. Тому що буде демократія, всі будуть знати, як живуть інші люди. ...- Що буде в найближчому майбутньому, крім лінз? Через 5-10 років?- Стіна буде розумною. Коли ми захочемо поговорити з лікарем, говоритимемо зі стіною. Їй треба буде сказати: "Я хочу поговорити з лікарем". На стіні з’явиться лікар, який може дати вам правильну пораду. Тобто все, пов’язане з медициною, ви будете робити через стіну. Люди будуть, звичайно, старішати.Зараз медицина дорожчає, але вона буде майже безкоштовною. Хірурги будуть потрібні, але прості проблеми зі здоров’ям можна буде вирішити за допомогою стіни. Так само це стосується юристів, професорів, різних вчених, вчителів.Тому що вам дадуть найкращу юридичну пораду майже безкоштовно.Коли вам потрібно буде кудись їхати, автомобіль зможе робити це сам. Через 8 років ви сидітимете в машині, заговорите до неї і вона поїде. Це буде набагато безпечніше, ніж у звичайній машині.Ми будемо вирощувати людські органи, і всі наші гени будуть на CD. Можливо, це буде записано на кредитній картці. Ви підете до лікаря, він просканує і побачить, що там у вас. А через 20 років ми, можливо, зможемо генетично проектувати дітей.З тваринами вже це роблять, ми вже їх програмуємо. Знайдено ген, який робить мишу набагато сильнішою, ніж середня миша.Тобто десь через 20 років ви зможете вибрати характеристики дитини. Ну, для більшості це буде добре, тому що генетичні захворювання зникнуть.- Це виглядає дуже небезпечно. Вся інформація про людину буде на диску. Тож будь-хто може отримати цей диск, і ним маніпулювати. Не буде приватності. Ви кажете, що водночас, буде демократія. Але яким чином, адже все буде під контролем?- Кожна технологія має свої недоліки. Недоліки цього – не буде приватності.В майбутньому у руці буде просто кнопочка "вимкнути". Буде програмне забезпечення, щоб захищати нашу приватність. Зараз розробляючи програмне забезпечення, ви не хочете втрачати час на цю приватність - хочете стати мільйонером, створюючи наступний Facebook.Великі інституції будуть використовувати фізиків, щоб вони захищали їх приватність. Квантова криптографія робить можливим створення лазерного променя, в який не можна проникнути. Тобто шпигунські агентства, уряди будуть зв’язуватися між собою через такі лазери, спеціальний інтернет, в який не можна буде зайти будь-яким іншим пристроєм....Споживачі будуть захищати свою приватність. Ми купуватимемо пакет приватності, щоб себе захистити. Це та ціна, яку ми маємо платити....А коли ви в майбутньому підете в магазин, чітко розумітимете, в кого найкраща ціна, ви будете знати, яка маржа, скільки заробляє людина, що люди знають про цей продукт. У ваших контактних лінзах буде 100% інформації про будь-який продукт....Крім того, все буде оцифроване. Спочатку була музика, квитки, продаж акцій в інтернеті, тепер це журналістика, телебачення, кіно. Наступними будуть освіта і медицина.Тобто крок за кроком весь капіталізм оцифровується, і сам капіталізм переходить від товарного капіталізму до інтелектуального капіталізму....Ті речі, які не можуть робити роботи, будуть дуже важливими. Я маю на увазі креативність, уяву, ініціативу, лідерство, досвід. Роботи не можуть цього робити.Ті нації стануть багатими, які зможуть збалансувати товари і цей капіталізм. Ті нації, які вірять тільки у сільське господарство, будуть бідними в майбутньому....Система освіти готує людей минулого. Ми вчимо їх для того, щоб вони йшли на ту роботу, якої вже не існує. Тому у нас таке велике безробіття....В майбутньому процвітатимуть офісні роботи. Серед них зникнуть ті, які повторюються. Але, скажімо, будівників, садівників, прибиральників, які збирають сміття неможливо замінити, тому що кожен сад інший, кожен будівельний майданчик по-іншому виглядає.Тепер погана новина. В майбутньому все одно будуть юристи. Тому що закон базується на основах. А цінності змінюються – що є добрим, що поганим, де ця грань між злом та добром. Це судження. Роботи зможуть дати статистику, але не зможуть бути суддями.Тобто ринок буде іншим. Виживуть садівники, будівельники, робітники фізичної праці, в яких робота абсолютно не повторюється. Але ті роботи, які потребують, скажімо, підрахунків, зникнуть. Зникнуть "середні люди", які отримали освіту в коледжах....Ми вже можемо поставити чіп у мозок людини, щоб механічно контролювати руку, ногу, цілий скелет. А десь за два роки механічна нога буде працювати від мозку.Через 5-10 років ми будемо взаємодіяти з комп’ютерами ментально. Ще через 10 років діти скажуть: "Ти що, нічого не можеш своїм розумом, мозком робити?". Дітям буде цікаво, що це за батьки, які жили в світі, де стіл був столом, стілець був стільцем. І вони скажуть: "Як ви могли так жити тоді?".Так само, якби дідусі колись тільки побачили телебачення або інтернет, вони б подумали, що це магія або якісь чаклуни.У майбутньому у нас буде надсила, надвлада, і ми матимемо доступ до зовнішнього світу....- Кожна технологія створюється для багатих людей. Давайте будемо щирими. Але, звичайно, потім масова продукція зменшує ціну.Наприклад, коли ми будемо вирощувати органи, це буде дорого, бо вони можуть врятувати життя людини. Але потім почнеться масова продукція, вони стануть дешевшими, і вже кожна людина зможе їх отримати.Подивіться на продукти. Те, що ви їли сьогодні на сніданок, 100 років тому королева Англії не могла собі дозволити.Це природа технологій. Технологія демократизує багатство. Не навпаки. Люди думають, що спочатку технології будуть тільки у багатих. Це правда, але це тимчасово.Полный текст здесь: http://life.pravda.com.ua/person/2013/05/29/129982/Вначале читала - фантастика. Перечитала второй раз - ничего необычного :). Ждем будущего :)[+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Сразу извините за предвзятость... Но по Explorer его так много, аж до приторности.Я не знаю какой он учёный, но то, что показывают в передачах с его участием, годится лишь как бюджетная жвачка любителям блокбастеров.[+sign]"- Вы верите в то, что человек может изменить свою судьбу?- Пусть делает то, что должен. Придёт время и однажды он узнает свою судьбу." (c)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

гугл гласс уже существуют ()
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Почитайте тогда его введение в теорию суперструн rutracker[+sign]--Клинический пессимист, который радуется всякий раз, когда прогнозы не сбываются[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Имхо, сроки оптимистичны В принципе сегодня есть устройства, которые измеряют активность зон мозга. Таким образом, например, можно узнать, какое слово человек задумал чисто по томограмме. Плюс мозг достаточно лабилен и способен обучаться. Так что в принципе это реально, хотя возможно будут ограничения.Перевод и понимание естественных языков компьютерами, я думаю, тоже будет. google glass уже есть.Если брать генетику, то там недавно прошла большая революция. Последствиями наука будет питаться последующие лет 50.Вот в прогнозах касательно развития общества я бы не стал очень доверять и делать.[+sign]--Клинический пессимист, который радуется всякий раз, когда прогнозы не сбываются[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Я очень люблю Бибисишные фильмы с его участием. Всегда интересно. :-)Многое из того, что было описано впроизведениях фантастов 60-70х годов уже существует в реальности. А в последние годы технический прогресс вообще скачет такими темпами, что я просто не успеваю воспринимать всю информацию о каких-то новшествах. Так что, если не случится конца света в ближайшие годы, прогнозы Мичио Каку вполне реальны.[+sign]Ничто так не мешает роману, как чувство юмора у женщины или отсутствие его у мужчины. О.Уайльд[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Видатний вчений В.І.Вернадський зазначав у одній зі своїх праць, що прийде час, коли наука і релігія стануть єдиним цілим от йому я хочу вірити більшезапрограмовані люди - керуй ними, як хочеш, так, це можливо, але дуже небезпечно, адже хто керуватиме - невідомо[+sign]Зроби сьогодні те, що маєш зробити завтра[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Да, на мой взгляд, такая опасность весьма реальна. Особенно легко управлять обществом "потребителей". () [+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Да, о них в интервью тоже сказано, я просто убрала - все о них знают, а текста и так много получилось () [+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Ничего страшного, Ваша точка зрения тоже интересна :) [+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

В том-то и дело, что вначале кажется фантастикой - через пять минут реальность () [+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

но ведь по-прежнему будет пару миллиардов людей, которым будет нечего кушать... или их истребят нафиг, чтобы не мешать другим, высокотехнологичным, расхаживать в распознающих мысли очках?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Скорее просто эмоции :)) [+sign]"- Вы верите в то, что человек может изменить свою судьбу?- Пусть делает то, что должен. Придёт время и однажды он узнает свою судьбу." (c)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Химическая промышленность на месте тоже не стоит :) Усилители, заменители, искусственная еда.[+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

+ есть ещё нездоровая, на мой взгляд, тенденция создавать псевдополезные "костыли", вроде гуглгласс. Люди всё меньше развивают себя, всё больше пользуются "костылями", даже когда в этом нет абсолютно никакой нужды.Вот когда смогут решить проблемы голода, межнациональной вражды и пр. это будет реальный прорыв. А пока -по большей части информационный шум, имхо.[+sign]"- Вы верите в то, что человек может изменить свою судьбу?- Пусть делает то, что должен. Придёт время и однажды он узнает свою судьбу." (c)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

я подумала о химоружии хотя еда для бедных, одновременно вызывающая у них бесплодие... как вариант... и прививок не надо...короче, эти прогрессы - палка о двух концах.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

как любой инструмент ) как сама жизнь )) [+sign]"- Вы верите в то, что человек может изменить свою судьбу?- Пусть делает то, что должен. Придёт время и однажды он узнает свою судьбу." (c)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

При развитии интернета, и, как следствие, стирании границ между странами, культурами и социальными слоями+ межнациональная вражда должна ослабевать. Проблемы голода - да, тут решение необходимо. И по-поводу "костылей" полностью с Вами согласна. С развитием технологий, о которых говорится в интервью, многие "ненужные" навыки будут атрофироваться.Еще настораживает посыл, в котором он говорит о том, что останется практически два социальных класса - чернорабочие (уборщики, строители и т.п.) и т.н. "элита", которой доступны все блага прогресса.[+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Как бы человечеству не треснуть от объема информации...И время... Наверно, когда все эти прогнозы сбудутся, будет казаться, что жизнь пролетает, как комета((( ..[+sign]ex-Goth[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

сплошное потребительство (
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Расходятся они все дальше. Ну и не все люди религиозны. А управлять надо всеми. Есть и научные методы :)[+sign]--Клинический пессимист, который радуется всякий раз, когда прогнозы не сбываются[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Этой тенденции несколько тысяч лет. Суть состоит в том, что проще взять необходимые знания из культурного пласта, чем придумать самому самому. Например, не самому придумать процесс изготовлении одежда, а научиться у родителей. Не самому найти способ постройки дома, а прочитать в книге.Ну а костыль все-таки неверная аналогия. Автомобиль тоже способствует атрофии мышц, но увеличивает также скорость передвижения.Проблема голода в принципе не решаема без контроля над рождаемостью. Например, в 80-х годах был голод в Сомали. Все мировое сообщество начало помогать. И теперь новая проблема - снова голод и в три раза больше негров. Население растет по экспоненте, голод просто ограничение размера популяции. Если разрешить контроль над рождаемостью, то задача становится довольно простой.Всякая вражда упирается в ДНК. Тут нужно настроить естественный отбор так, чтобы шансы оставить поколение у добрых людей были выше. Опять контроль над рождаемостью? Не понравится это все :)В принципе тут больше политические вопросы, в научной стороны, как раз, все понятно.[+sign]--Клинический пессимист, который радуется всякий раз, когда прогнозы не сбываются[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Не так информация будет обрабатываться не человеком :) [+sign]--Клинический пессимист, который радуется всякий раз, когда прогнозы не сбываются[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

ээээ.... чё-то не въезжаю в смысл фразы... мозг уже и настоящее не тянет:)) ...[+sign]ex-Goth[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Может так "Не так - информация будет обрабатываться не человеком"() [+sign]Где твои крылья, которые нравились мне?...(с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах