актуально про Украину. Т. Шевченко - "І мертвим, і живим,і ненародженим землякам моїм "

12 сообщений в этой теме

Опубликовано:

актуально про Украину. Т. Шевченко - "І мертвим, і живим,і ненародженим землякам моїм " почитала, и стало грустно - за столько лет ничего не меняется....І мертвим, і живим,і ненародженим землякам моїм (Т.Шевченко) І смеркає, і світає,День божий минає,І знову люд потомленийІ все спочиває.Тілько я, мов окаянний,І день і ніч плачуНа розпуттях велелюдних,І ніхто не бачить,І не бачить, і не знаєОглухли, не чують;Кайданами міняються,Правдою торгують.І господа зневажають,Людей запрягаютьВ тяжкі ярма. Орють лихо,Лихом засівають,А що вродить? побачите,Які будуть жнива!Схамениться, недолюди,Діти юродиві!Подивиться на рай тихий,На свою країну,Полюбіте щирим серцемВелику руїну,Розкуйтеся, братайтеся!У чужому краюНе шукайте, не питайтеТого, що немаєІ на небі, а не тількоНа чужому полі.В своїй хаті своя й правда,І сила, і воля.Нема на світі України,Немає другого Дніпра,А ви претеся на чужинуШукати доброго добра,Добра святого. Волі! волі!Братерства братнього! Найшли,Несли, несли з чужого поляІ в Україну принеслиВеликих слов велику силуТа й більш нічого. Кричите,Що бог вас создав не на те,Щоб ви неправді поклонились!..І хилитесь, як і хилились!І знову шкуру деретеЗ братів незрящих, гречкосіїв,І сонця-правди дозріватьВ німецькі землі, не чужії,Претеся знову!.. Якби взятьІ всю мізерію з собою,Дідами крадене добро,Тойді оставсь би сиротою,З святими горами Дніпро!Схаменіться! будьте люди,Бо лихо вам буде.Розкуються незабаромЗаковані люде,Настане суд, заговорятьІ Дніпро, і гори!І потече сторікамиКров у синє мореДітей ваших… і не будеКому помагати.Одцурається брат братаІ дитини мати.І дим хмарою заступеСонце перед вами,І навіки прокленетесьСвоїми синами!Умийтеся! образ божійБагном не скверніте.Не дуріте дітей ваших,Що вони на світіНа те тілько, щоб панувать…Бо невчене окоЗагляне їм в саму душуГлибоко! глибоко!Дознаються небожата,Чия на вас шкура,Та й засядуть, і премудрихНемудрі одурять!Доборолась УкраїнаДо самого краю.Гірше ляха свої дітиЇї розпинаютьЗаміс[т]ь пива праведнуюКров із ребер точать.Просвітити, кажуть, хочутьМатерині очіСовременними огнями.Повести за віком,За німцями, недоріку,Сліпую каліку.Добре, ведіть, показуйте,Нехай стара матиНавчається, як дітей тихНових доглядати.Показуйте!.. за науку,Не турбуйтесь, будеМатерина добра плата.Розпадеться лудаНа очах ваших неситих,Побачите славу,Живу славу дідів своїхІ батьків лукавих.Не дуріте самі себе,Учітесь, читайте,І чужому научайтесь,Й свого не цурайтесь.Бо хто матір забуває,Того бог карає,Того діти цураються,В хату не пускають.Чужі люди проганяють,І немає зломуНа всій землі безконечнійВеселого дому.Я ридаю, як згадаюДіла незабутіДідів наших. Тіжкі діла!Якби їх забути,Я оддав би веселогоВіку половину.Отака-то наша слава,Слава України.Отак і ви прочитай[те],Щоб не сонним снилисьВсі неправди, щоб розкрилисьВисокі могилиПеред вашими очима,Щоб ви розпиталиМучеників, кого, коли,За що розпинали!Обніміте ж, брати мої,Найменшого брата –Нехай мати усміхнеться,Заплакана мати.Благословіть дітей своїхТвердими рукамиІ діточок поцілуєВольними устами.І забудеться срамотняДавняя година,І оживе добра слава,Слава України,І світ ясний, невечернійТихо засіяє…Обніміться ж, брати мої,Молю вас, благаю!
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Спасибо, давно не читала Шевченка.А сейчас- как новыми глазами....Да......(((
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

!!! .
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

душераздирающее зрелище (с) :) копипаст - зло... строфы разделены так, шо иногда задумаешься, а где собственно рифма и шо курил Тарас Грыгоровыч.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

... ...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

щас уберем пустые строчки)) шоб не было "душераздирающего зрелища" :-)))
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Дякую, я влітку перечитувала "Кобзар", діти сплять,а я ридаю... люблю Шевченка[+sign]Я не знаю, но чувствую.Я не вижу, но верую.Если выростут крылья за спиной,Я хочу чтобы были белыми.(После 11, "Крылья")[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

и я читаю детям "Причинна" слезы катятся, всхлипываю, а они "мама, не надо, мы спать не сможем...."Сегодня "Катерину" почитаю.... что б жизнь раем не казалась :))[+sign]Любовь - это все непросто, ею нужно заниматься...[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

він просто Геній... Він просто бачив нас усіх такими, як ми є... () [+sign]Во многой мудрости многая печали; и кто умножает познания, умножает скорбь... (с)[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Так это же Шевченко!!! наш всё![+sign]Лови каждую минуту счастья.Удачи!!!мама Таня и доця Януська[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

грустно (((
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах

Опубликовано:

Это да ...[+sign]Лови каждую минуту счастья.Удачи!!!мама Таня и доця Януська[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение
Поделиться на других сайтах