уход за пожилыми людьми

11 сообщений в этой теме

Опубликовано:

уход за пожилыми людьми дуже хочу поспілкуватися з тими, хто доглядає або живе зі старенькими родичами. у нас майже два роки тому раптово помер майже абсолютно здоровий дідусь (тромб), а хвора бабуся залишилася. Ми з мамою тепер живемо з нею. І ось у мене купа запитань: що я правильно роблю, що ні.У бабусі проблема з головою (стареча дайменція чи якось так) - забуває, плутає, неорієнтується в квартирі і т.п. питання перше - що робити з її постійними плачами за дідусем? Жаліти чи суворо припиняти?Жили вони 59 років разом, дідусь був хороший, але дещо деспатичний, все крутилося лише навколо нього. Тепер бабуся залишилася як (пробачте) собачка без хазяїна. При тому, що у неї прекрасна дочка (моя мама), двоє онуків (я, брат). Але її єдине хоббі ночами і вдень - плакати за дідусем.я їй не дозволяю! ну перші місяці два-три розуміли, утішали, терпіли. Потім намагалася показати, скільки у неї всього хорошого є і було в житті, переключати увагу. але ж два роки майже щодня - моя психіка теж не витримує, я починаю на неї злитися. Мені дуже шкода її, але не можна ж так життя проживати - мертвим минулим. Який тоді у ньому смисл? Поділіться вашим досвідом.потім будуть інші питання, якщо знайдуться "однодумці"
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

... ...
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

увы, мне приходилось и жить и досматривать и хоронить., поверьте, что в подобных ситуациях нужно все причитания пресекать очень резко и жестко, иначе вскоре вы всей семьей отправитесь лечить психику, а бабушка сейчас у вас как ребенок ей нужен "взрослый" которого она будет слушать .[+sign] Чем тише омут тем умнее черти[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

абсолютно з вами згодна дякую за відповідь! я так і роблю, але брали сумніви, чи це правильно. Бабуся, звісно, ображається на мене, типу "поживи з моє, побачиш", але це ж класика жанру )).ще питання по раціону, як можете, підкажіть: бабуся стала дуже багато їсти - забуває, що щойно чи годину тому їла і починає знову. якщо залишити на столі 2 кг фруктів і печиво - може з"їсти за півдня. Дивно, але при цьому вона схудла. Спершу ми стали її обмежувати в їжі, а тепер думаємо - може не варто, хай їсть все підряд, якщо не товстішає?Що думаєте?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

у нее уже отсутствует чувство насыщения, это достаточно часто встречается, особенно если это поколение "дети войны". Где-то в подсознании остались воспоминания о голоде перенесенном во время войны и после . Наверно ваша бабушка после еды сразу и в туалет бежит и все выходит, у нее плохо усваивается еда вот она и худеет. По-моему ограничивать в еде не стоит иначе она вас замордует истериками что она "голодает" да и не только вас но и всех кто в квартиру приходит. У моей знакомой подобная эпопея сейчас с отцом. Лет 15 назад началось сейчас уже лежит и не понимает вообще ничего кроме слова "кушать," при этом худой страшно.[+sign] Чем тише омут тем умнее черти[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

дуже дякую за грунтовні відповіді! будуть ще питання - задаватиму.
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

да, конечно ..[+sign] Чем тише омут тем умнее черти[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

а от ще час від часу бабуся, н-д плутає ванну і туалет (двері поруч) і ходить на підлогу в ванну. уже повісили на дверях великий надпис "ТУАЛЕТ", залишаємо там світло на ніч - все одно десь раз на тиждень повторюється. Коли я їй кажу так не робити, вона каже: це не я. як думаєте, сварити її кожного разу чи уже так і буде, просто тихенько мити підлогу і не акцентувати?
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

может не ругать а просто аккуратно замечание делать к сожалению, у нее мозговая деятельность не восстановится и скорее всего будет хуже и хуже. Будьте морально готовы что со временем на бабушку нужно будет надевать памперсы и следить за каждым шагом чтоб или дом не спалила ( плита) или ненароком на улицу не вышла и не потерялась. Если все работают лучший выход из положения - просить или нанимать соседку -пенсионерку чтоб бабушку курировала. В соседней квартире с нами такая бабушка была, они дверь не закрывали и мы тоже, вот она через каждый час придет сидит и обратно и так целый день,. Моя мама уже в возрасте и почти на улицу не выходит вот и помогала соседям.[+sign] Чем тише омут тем умнее черти[-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

та ні, звісно )) не подумайте, що ми жорстокі! Я ЛЮБЛЮ СВОЮ БАБУСЮ і не лаю її в розумінні сварки і скандалу, лише твердо кажу якісь речі, без сюсюкання - так неможна, намагайся запам"ятати і т.п. Все, що ви написали ми робимо з дня смерті дідуся - платимо сусідці, аби доглядала і гуляла поки ми на роботі, до плити бабуся не підходить, сама не миється і т.п. Про памперси я знаю і потихеньку її морально готую, щоб коли прийде час вона не скидала їх (бо у неї мулька вночі скидати з себе весь одяг: шкарпетки, трусики, а потім казати "це не я").
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение

Опубликовано:

все описаное автором привело меня к мысли что у бабушки.. проблемы с мозговым кровообращением.Описаное - реальные симптомы нарушения мозгового кровообращения и прединсультного состояния.Тут уже ничего не сделаешь,только терпение,забота и время...Простите что вмешалась,просто часто наблюдала подобное в силу своей профессии.[+sign]Видеть цель,верить в себя,не замечать препятствий - самый адекватный рецепт счастья![-sign]
0

Поделиться сообщением


Ссылка на сообщение